Megszakadt a jó sorozat - a MAFC legyőzte a Blue Sharks együttesét

Megszakadt a jó sorozat - a MAFC legyőzte a Blue Sharks együttesét

A második helyezett a negyedik otthonában. Ez volt a felállás a Nyíregyháza Blue Sharks – MAFC kosárlabda-mérkőzés kapcsán. Mindkét gárda jó formában várhatta a találkozót, és 5-5 után hét pontos előnyt harcoltak ki a fővárosiak. Ez a folytatásban megmaradt, de a második negyedben 41-41-nél utolérte ellenfelét a Nyíregyháza, sőt a nagyszünetben már a cápák álltak jobban. A harmadik felvonásban 50-46-nák jött egy 9-0-s roham a MAFC-tól így fordítottak, a záró negyedet 63-68-al kezdték a csapatok. Harmon és Washington külön csatát vívott a legeredményesebb játékos címért, mindketten ponterősek voltak.  Bus duplájával két pontra jött fel a Nyíregyháza, de a vendégek légiósát nem tudták tartani a mieink, már 30 pontnál tartott. Sok volt az eladott labda, ezt pedig könyörtelenül kihasználta MAFC mely végül megszakította a nyírségiek hosszú győzelmi sorozatát.

Nyíregyháza Blue Sharks – MAFC  77-93 (20-25, 25-17, 18-26,

Nyíregyháza: Fazekas 8, Bus 15, Tóth 11, Bazsó 4, Harmon 21

Csere: Czinger 4, Mokánszki 3, Czura 11

vezetőedző: Siska János