Megjelent a Szemle tavaszi száma
Megjelent a Szemle tavaszi száma

A Kállai kettős titkai között kalauzolja az olvasót a Szabolcs-Szatmár-Beregi Szemle most megjelent tavaszi számában Ratkó Lujza néprajzkutató.

Nyíregyháza számos jelentős épületét tervezte a Kossuth-díjas Bán Ferenc építész, akit 80. születésnapja alkalmából köszönt a Szemle Marik Sándor írásával. Halasy Gyula kisvárdai születésű olimpiai bajnok élettörténetét részletezi Néző István helytörténész. A „Szent László szabolcsi törvénykönyve” című írás újdonsága, hogy gyakorló jogász, Sipos László főügyész-helyettes veszi szemügyre a Szabolcs városában tartott 1092. évi zsinat jogalkotását. Két költő kilenc versét közli a Szemle, abból az alkalomból, hogy Vári Fábián László Kossuth-díjban, Nagy Zsuka Bella István-díjban részesült.