Megjelent  a Szemle őszi száma: olimpikonoktól robotokig
Megjelent a Szemle őszi száma: olimpikonoktól robotokig

Megjelent a Szabolcs-Szatmár-Beregi Szemle őszi száma. Ízelítő a Történelem rovatból: Az utolsó Báthoryak történetéhez (Berki Anna), Lengyel menekültek Nyíregyházán 1939-ben (Láczay Magdolna), Kárpátaljai menekültek és repatriánsok a II. világháború idején megyénkben (Bimba Brigitta).

Az Irodalom rovatban Hamar Péter Móricz Zsigmond „riporteri” munkásságáról, Zimonyi Zoltán Féja Géza író-publicistáról írt tanulmányt, Karádi Zsolt főiskolai tanár Schöpflin Aladár akadémikus irodalomtörténész-kritikusra emlékezett.

Sporttörténelem: Stevanyik András Szabolcs-Szatmár-Bereg sportolóinak olimpiai szerepléseit összegezi a kezdetektől napjainkig. Holmár Zoltán a Tiszántúli Automobil Club történetét dolgozta föl.

A Szemle interjúját Simonné dr. Balogh Ágnessel Marik Sándor újságíró készítette a mesterséges intelligenciáról és a robotokról.

A folyóirat Nagy Zsuka három versét közli abból az alkalommal, hogy a 91. könyvhétre jelent meg a költő „delej” című új kötete.