Megfogott büntető, kapufa, győzelmet jelentő gól - nyert a Szpari a nyitómeccsen

Megkezdődött a labdarúgó NB-II-ben a 2020/2021-es bajnoki idény. A Nyíregyháza Spartacus Kaposváron rajtolt.

Kaposvári Rákóczi FC - Nyíregyháza Spartacus FC 0-1 (0-0)

Kaposvár

Jv: Pintér Csaba ( Tóth II. Vencel, Lémon Oszkár)

Kaposvár: Pogacsics - Vachtler (Godzsajev-Telmán 76. ), Ur, Szabó A. Hadaró, Nagy J., Varjas Z. (Földi 60.), Szakály, Erdei (Borbély 81.) , Szabó B., Balázs

vezetőedző: Waltner Róbert

Nyíregyháza Spartacus: Fadgyas - Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos, Papucsek (Kártik 79.), Farkas A., Sinanovic (Hamed 53.), Ötvös, Kalocsai (Starosta 73.) , Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc Ötvös csavart fölé egy szabadrúgást.

4. perc Hadaró végzett el szabadrúgást, mellé ment a labdája.

9. perc Egy szöglet után Ötvös lőtt 23 méterről egy pattanást követően mellé.

15. perc Balázs vette át a kapunak háttal állva a labdát, majd fölé ollózott.

19. perc Hazai szabadrúgás után a korábbi nyíregyházi játékos, Ur fejelt fölé középen.

22. perc Nagy végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, megpróbálta meglepni Fadgyast, de nem sikerült, védett a Szpari kapusa.

30. perc Erdei vállalta el 25 méterről, Fadgyas rajta volt a labdán, mely mellé ment.

37. perc Előbb Galambos, majd Paucsek maradt lent egy-egy ütközés után, de nincs komolyabb sérülés.

43. perc Erdei elé került a labda a 16-os sarkánál a bal oldalon, lőtt, de a labda elkerülte a kaput.

44. perc Ötvös ívelt előre egy szabadrúgást, Papucsek fejesét fogta Pogacsics.

Vége az első félidőnek, mely nem hozott gólt.

47. perc Büntetőt kapott a Kaposvár, Jánvárit látta - tévesen - szabálytalannak a játékvezető Vachtlerrel szemben. Szakály végezte el a 11-est, de Fadgyas Tamás bravúrral hárított!

49. perc Nagy helyzet maradt ki, Ötvös tört be a 16-oson belülre, lövését kiütötte Pogacsics, a kipattanónál pedig Kalocsai éles szögből a kapufát találta el.

51. perc Ötvös indult volna a bal oldalon, de Hadaró kézzel elütötte a labdát, amiért sárgát kapott a hazai játékos.

52. perc Ötvös szabadrúgása a sorfalról pattant ki.

57. perc Hamed ívelt remekül Hornyákhoz, utóbbi középen kapásból lőtt, de nem találta el jól a labdát, ez is helyzet volt!

66. perc Erdei lőtt 19 méterről, Fadgyas ezúttal is hárított, majd Balázs volt szabálytalan, aki sárgát kapott.

72. perc Szabó A. is besárgult.

75. perc Szabó B. csúsztatott fejjel, Fadgyas fogta a labdát.

79. perc Ötvös szabadrúgását fogta a kapus, majd Hornyák kapott sárga lapot.

84. perc GÓÓÓÓÓL!!!!!!!! Vezetést szerzett a Szpari!!!! Hornyák Marcell kapott remek labdát Ötvös Bencétől, és ballal a hosszú sarokba lőtt, 0-1!

89. perc Kártik kapott sárga lapot visszahúzásért.

91. perc Nagy helyzet, Ötvös lőtt jobbról, de Pogacsics bravúrral védett.

93. perc Ziccer, Kártik kapott jó labdát Hamedtől, a kapusról kipattant, Hornyák a kapuba lőtt, de a bíró  - helytelenül - nem adta meg les miatt a szabályos gólt.

94. perc A végén veszélyes kaposvári szöglet, de sikerült menteni a gólvonalról, így nyert a Szpari a bajnokság nyitómeccsén!

Waltner Róbert: - Sokat birtokoltuk az első félidőben a labdát, és úgy érzem jobbak voltunk. A büntetőre felhívtuk a figyelmet, ennek ellenére oda rúgta a játékosom, ahová nem kellett volna. Az bosszant, hogy egy fiatal játékosom volt az, aki úgy teljesített, amit a rutinosabb emberektől várok.

Gálhidi György: - Sokat javult a középpályásaink védekezése a második félidőben, ez döntő volt. A védelem szinte hiba nélkül teljesített, és a második játékrészben több helyzetünk is volt, valamint a cserék is jól szálltak be, így úgy érzem megérdemelten nyertünk. Ez a győzelem sok erőt ad!