Megérkezett a Jégkorszak: mutatjuk az első lakókat!

Megérkeztek az első lakók a Nyíregyházi Állatpark Jégkorszak Interaktív Állatbemutatójába. Bár a különleges létesítmény csak jövő tavasszal nyílik, az új Humboldt- pingvin kolóniát már  tegnap óta láthatják a látogatók. 

A jelenlegi állomány Svédországból és Németországból érkezett, pár nap múlva pedig további egyedek  jönnek 2 német és 1 szlovák állatkertből, az Európai Fajmegőrzési Program keretében. A frakkos madarak napról napra egyre bátrabban mozognak a területükön, ahol a vendégek a víz alatt is megcsodálhatják is őket.

A pingvinekre jellemzően ez a faj is tengerközeli életet él, a partra csak fészket rakni jár. Chile és Peru partvidékén őshonos. Neve élőhelyének közelében található Humboldt áramlatra utal, melyet Alexander von Humboldt felfedezőről neveztek el. Tengeri halakkal táplálkozik,  az Állatparkban a  hering és kapelin a kedvenc csemegéje a frakkos madaraknak.