Magyarország és Közép-Európa legrangosabb természetfotós pályázatának képei a VMKK-ban

Magyarország és Közép-Európa legrangosabb természetfotós pályázatának képei a VMKK-ban
Fotó: Szarka Lajos

Tavaly 26. alkalommal írta ki a naturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége Magyarország és Közép-Európa legrangosabb természetfotós pályázatát.

A zsűri összesen mintegy 4000 képből válogatott, és az értékes, komoly szakmai elismerést jelentő díjakért az utolsó fordulóban 125 mű versengett. A díjakat 2018. november 6-án adták át a Magyar Természettudományi Múzeumban, majd megnyílt a legjobb képekből rendezett kiállítás. Nyíregyházán már hagyománya van annak, hogy a Váci  Mihály Kulturális Központban is bemutatnak egy válogatást, a legjobbnak ítélt képekből. 

A szakmai megnyitón Habarics Béla, a Hortobágyi Nemzeti Park tájegységvezetője méltatta a több mint 50 alkotást bemutató gyűjteményt, melyek között szerepel az Év Természetfotósa, Nagy Bertold, illetve az Ifjúsági kategória első helyezettje, Füssi-Nagy Regő képe is.

Kapcsolódó galéria

Természetfotó kiállítás a kulturális központban