Legyőzte a Pécset a Nyíregyháza - idegenben nyertek a kosarasok

Legyőzte a Pécset a Nyíregyháza - idegenben nyertek a kosarasok

A sereghajtó Pécs vendége volt a férfi kosárlabda NB-I/B-ben a Hübner Nyíregyháza BS. A Cápák alaposan bekezdtek, és már az első negyedben komoly előnyt szereztek. Főleg Hobbs és Tóth játszott ponterősen, és a játékrész végén több mint tíz ponttal vezettek a mieink. A folytatásban is jól játszott a Nyíregyháza, és a nagyszünetre majdnem megduplázta a különbséget a Blue Sharks, 51-34-re vezetett Siska János együttese.  A harmadik negyed elején Bazsó büntetőivel húsz pont lett az előny, és eldőlni látszott a meccs. A hazai pontokra rendre válaszoltak a mieink, így nem tudott a Pécs közelebb kerülni. A játékrész hajrájában Dragasevic két triplát is dobott, majd Sitku blokkolt fontos pillanatban. A negyedik negyedben Riskó vezérletével közelebb került a Pécs, öt perccel a vége előtt 74-85 lett az állás, de még mielőtt meleg lett volna a helyzet, jött a válasz vendég részről, így a Nyíregyháza a mérkőzést végig kontroll alatt tartva győzött. 

PVSK-Cargate – Hübner Nyíregyháza BS 82-92 (17-30, 17-21, 25-28, 23-13)

Nyíregyháza: Sitku M.11 , Szobi 12, Tóth 17, Hobbs 29, Bazsó 18
Csere: Czinger 5, Bus, Demeter

vezetőedző: Siska János