Látogatói Piknik a Sóstói Múzeumfalu 50. születésnapja alkalmából

Látogatói Piknik a Sóstói Múzeumfalu 50. születésnapja alkalmából
Látogatói Piknik a Sóstói Múzeumfalu 50. születésnapja alkalmából

Nagy örömmel tájékoztatjuk Önt a Sóstói Múzeumfalu 50. születésnapja alkalmából tartandó Látogatói Piknikről.

A nap folyamán protokoláris köszöntéseket követően megnyílik a Főépület kiállítótermében új időszaki kiállításunk, melynek címe: "ÉKES DÍSZE E HÁZNAK". Rendhagyó tárlatvezetés keretében Dr. Páll István nyugalmazott múzeumigazgató, Pál István (Szalonna), Dr. Bodnár Zsuzsanna néprajzkutató és Szatmári István beszélnek a Sóstói Múzeumfaluról. Ünnepi torta felvágását követően Pitlik-Sipos Eszter jóvoltából népviseletes divatbemutatót tekinthetnek meg vendégeink. A rendezvény arca Páll István Szalonna, aki bandájával 14.30-tól tart koncertet a faluközpontban. Vendégünk a Tánctanoda csoport és a Bodorka Népmesepont élőszavas mesemondói Berettyóújfaluból.
 
Reméljük találkozunk ezen a jeles nappal Önnel és vendégeivel!