Látogatási rend az idősotthonokban Nyíregyházán
Látogatási rend az idősotthonokban Nyíregyházán

A Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ vezetője egyeztetve Dr. Kovács Ferenc polgármesterrel és az operatív munkacsoporttal, az alábbi tájékoztatást adja:

A járványügyi helyzetet, az ellátottak és a munkatársak átoltottságát értékelve, a megelőző járványügyi szabályok fokozott érvényesítése mellett, az ellátottak lelki egészségének védelme, a hozzátartozókkal, családtagokkal való kapcsolattartás lehetőségének megteremtése érdekében 2021. április 24-től a Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ Pacsirta utcai és Rozsnyai utcai, idősek tartós bentlakásos ellátását biztosító telephelyein a látogatók fogadására az alábbiak szerint lesz lehetőség:

- a személyes látogatás előre egyeztetett időpontban, legfeljebb heti 2 alkalommal, keddi és/vagy csütörtöki, a csomagfogadásra korábban kijelölt és már megszokott napokon, érintésmentes módon lehetséges;

- a látogatás időtartama nem haladhatja meg a 30 percet;

- egy ellátottat egyszerre legfeljebb 2 fő - kizárólag egészséges személy - látogathat;

- a látogatóknak eleget kell tenniük a mindenkor hatályos járványügyi előírásoknak, különösen a maszkviselés, a távolságtartás és a kézfertőtlenítés vonatkozásában

Kivételként, az intézményvezető megítélése szerint igen súlyos állapotú ellátott esetén egy fő nagykorú személy az intézmény által meghatározott rend szerint látogathatja a szépkorú ellátottat. Kizárólag egészséges személy (köhögés-és lázmentes, fertőző betegségben nem szenvedő) látogathat súlyos állapotú ellátottat. A látogató minden esetben köteles a szájat, és az orrot eltakaró maszkot viselni, számára szappanos fertőtlenítőszeres kézmosási és/vagy vírusölő hatású kézfertőtlenítőszert az intézmény biztosít, emellett a távolságtartásra vonatkozó szabályokat minden esetben be kell tartani.

Az intézmény a fertőzés terjedésének megakadályozása érdekében

- a látogatásra külön látogatótérben biztosít lehetőséget, úgy, hogy a látogató és az ellátott külön helyiségben tartózkodik, de egymást üvegen keresztül jól látják és hallják, ugyanakkor közvetlen kontakt nem valósul meg;

- a látogatás során, a látogatótérben folyamatosan Neo-Tech légtisztító berendezés üzemel;

- a látogatást követően, gondoskodnak a látogatótér fertőtlenítéséről és a helyiség levegőjének cseréjéről;

- a látogatótér fűtött, a látogató kabátjának és egyéb tárgyi eszközeinek elhelyezésére ebben a helyiségben fogast biztosítanak;

- a látogatótérből az épület más helyisége nem közelíthető meg;

- az épületbe történő belépéskor, ellenőrzik a látogatók testhőmérsékletét.

 

Kérjük az ellátottak és hozzátartozóik türelmét, és megértését.

Nagyné Hermányos Zsuzsanna

igazgató