Kulturális Örökség Napja a Sóstói Múzeumfaluban. Ma is ingyenesen látogatható!
Fotók: Trifonov Éva

A Kulturális Örökség Napjai az Európai Örökség Napok magyarországi eseménysorozata, amelyet immár ötven országban rendeznek meg évről évre. Magyarországon is több száz érdekes műemléket tekinthetnek meg az érdeklődők ezen a hétvégén, köztük a Sóstói Múzeumfalut, ami szeptember 19- én szombaton és 20-án vasárnap is ingyenesen látogatható.

 

Ma délelőtt Dr. Bodnár Zsuzsanna néprajzkutató mutatta be az érdeklődőknek a múzeum tirpák portáját, majd a "Tirpák telepesek nyomában" tematikájú kerékpártúra indult el a Múzeumfaluból. Délután a faluközpontban saját termékeikből kóstolót tartottak nyíregyházi és környékbeli kistermelők, de indultak tematikus tárlatvezetések, a kemencében pedig a tirpákok kedvelt húsvéti kalácsa, pipiske készült, valamint töltött kalácsot is kóstolhattak a vendégek.

 

Program 2020.09.20-án VASÁRNAP

- Egész nap - Bejárati épület

Épített örökségeinket a fókuszba helyezve tematikus tárlatvezetések indulnak négy időpontban:

9:00; 11:00; 13:00; 15:00

- Egész nap - Anarcsi porta

A kemencében a tirpákok kedvelt húsvéti kalácsa, a pipiske készül, valamint töltött kalácsot is kóstolhatnak a vendégek.

- Egész nap - A temetőcsősz háza

Gyógyteákkal várják az érdeklődőket.

 

Lent galéria nyílik.

Kapcsolódó galéria

Kulturális Örökség Napja a Sóstói Múzeumfaluban