Különleges táncversenyt rendeznek a Művészetiben

A Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Táncművészeti Tagozata 2024.02.27-én 17 órától  Pályázati Táncversenyt  tart az intézmény Hangversenytermében.

 A Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium több éve megrendezi a Táncművészeti Tagozaton a „Pályázati" tanulmányi versenyt. A növendékek önálló felkészüléssel „pályáznak” a versenyre való bejutásra. A tanulmányi verseny döntőjébe a tagozat mesterei által arra alkalmasnak tartott produkciók jutnak be.

Ebben a tanévben ismét lehetőségünk van a rendezvény lebonyolítására. A tanulmányi versenyen néptáncos és kortárs-, modern táncos kategóriákban mérik össze tudásukat a tanulók szóló vagy páros, ill. duó formában. A díjazása 1-2-3. hely, amit  kategóriánként a zsűri ítél oda. Ezen kívül egy néptáncos és egy modern táncos növendék elnyeri az "Universitas" ("Rektori") gyűrűt, a verseny fődíját.