Közgyűlés után címmel tartott sajtótájékoztatót Lengyel Máté

Közgyűlés után címmel tartott sajtótájékoztatót Lengyel Máté
Lengyel Máté, Jobbikos képviselő tartott sajtótájékoztatót

Közgyűlés után címmel tartott sajtótájékoztatót a Jobbikos Lengyel Máté. Az ellenzéki képviselő hangsúlyozta, az önkormányzati rendészetet pártpolitikától függetlenül minden nyíregyházi képviselőnek támogatnia kellett volna a múlt heti közgyűlésen.

Ám az önkormányzati rendészetről szóló előterjesztést a közgyűlésen végül levették a napirendek közül – tette hozzá Lengyel Máté, aki szerint szükséges lenne a rendészet, hiszen azzal tovább növelhetnék a város közbiztonságát.

Kiemelte:

Ha elkezdődött volna az önkormányzati rendészet alapjainak a lerakása és 2020. január elsejével már el is kezdte volna a működését, függetlenül attól, hogy az előterjesztésben megfogalmazott 60 fővel indult volna neki a munkának vagy akár 40 fővel, én úgy gondolom, hogy a rendőrségnek lett volna vagy lenne kapacitása nagyobb horderejű, súlyosabb ügyekre koncentrálni, hiszen az egyszerűbben felügyelhető, megelőzhető bűnesetekre ott lenne az önkormányzati rendészet!