Kosárlabda NB-II - legyőzte a Debrecent hazai pályán a Sunshine NYIKSE

Kosárlabda NB-II - legyőzte a Debrecent hazai pályán a Sunshine NYIKSE

Jól kezdett a Debrecen ellen a NYIKSE a kosárlabda NB-II-ben, és  Brane Savic által vezetett ötös szinte lerohanta a vendégeket. A sérülésből visszatért Zajácz zsinórban három triplát dobott, nem csoda, hogy az első negyed közepére már 17 pont volt a különbség.

Aztán a második negyedre már a Debrecen is "felébredt" és sokkal agresszívebb védekezésre váltottak, de a nagyszünetben így is 19 ponttal vezetett a NYIKSE. Bár a harmadik játékrészben közelebb került kicsit a DEAC, a negyedik negyedben Tisza B. jókor érkező triplájának és duplájának, valamint az újra felpörgő Savic dupláinak köszönhetően kézben tartotta a meccset a hazai csapat, és végig vezetve győzött. 

Sunshine NYIKSE - DEACII 81-64 (34-15; 15-14; 15-20; 17-14)

Ld: Savic 19, Zajácz 15