Kosárlabda Hepp-kupa - nyíregyházi derbit rendeztek a hétfői fordulóban

Kosárlabda Hepp-kupa - nyíregyházi derbit rendeztek a hétfői fordulóban

Nyíregyházi derbit rendeztek a kosárlabda Hepp-kupában. Az NB-II-es Sunshine NYIKSE az NB-I/B-s Hübner Nyíregyháza BS csapatát fogadta. Az első negyed szoros volt, a végén csak egy pont volt a különbség a Cápák javára.

A második játékrészben viszont komoly előnyt szerzett a magasabb osztályú csapat, és ez döntőnek bizonyult. Sipos T. hármasával még egyenlítettek a hazaiak, ám a negyed közepére a hosszabb cserepad és a heti minimum kétszer annyi edzés kezdett megmutatkozni, Bus és Hobbs dinamikus játékának köszönhetően a vendégek két perc alatt egy 0-12 rohammal megléptek. Siska János együttese végül 102-77-re győzött és továbbjutott. A NYÍKSE-ben a 21 pontos Oláh Zoltán, míg a Hübner Nyíregyháza BS gárdájában a 25 pontig utó Sitku Márton volt a legeredményesebb játékos. A közönség jó mérkőzést, látványos megoldásokat láthatott, a NYÍKSE pedig izelítőt kapott a magasabb osztály fizikális elvárásaiból.

Sunshine-NYÍKSE - Hübner Nyíregyháza BS 77-102 (22-23, 17-30, 20-24, 18-25)