Kőkeményen megdolgoztak az érmekért

Bakosi Péter sorozatban az ötödik bajnoki címet szerezte meg magasugrásban, 216 centiméterrel védte meg azt Székesfehérváron. Pál Robin távolugrásban és hármasugrásban is a dobogó harmadik fokára állhatott. A hármasugrás eredménye (15,12 m) az idei legjobb ugrása is egyben.

Zajácz Petra is bronzérmet szerzett hármasugrásban a nők versenyében. Osváth Krisztina előbb 400 méteren, majd 800 méteren teljesített új egyéni rekordot, ezzel két ezüstérmet is begyűjtött. Az utóbbi versenyszámban nyújtott teljesítményével kivívta magának az U23-as EB-én való szereplés jogát.

Remekeltek a dobók is. Elsőként Kerekes Dóra szerzett érmet a sportcentrum színeiben.

Diszkoszvetésben 51,11 m-rel a második helyet szerezte meg. Szintén ezüstérmet szerzett Szikszai Róbert is, aki Kővágó Zoltán mögött 1,5 méterrel maradt le. Kerekes László súlylökésben második helyen végzett, ezüstjével megszerezte a dobók harmadik, a Sportcentrumosok kilencedik érmét.