Kiköszörülték a csorbát - hazai pályán továbbra is százszázalékos a Szpari tavasszal

Szerdai fordulót rendeztek az NB-II-ben. A Szpari a Vasas elleni vereség után szeretett volna javítani.

Nyíregyháza Spartacus - BFC Siófok 2-0 (0-0)

Városi Stadion 550 néző

Jv: Lovas László (Medovarszki János, Berényi Ákos)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor, Pejovic, Forró (Rokszin 83.) - Gyurján, Gulyás, Kártik, Starosta (Nagy J. 91.) - Rezes, Hornyák (Kovács N. 77.)

vezetőedző: Zoran Spisljak

Siófok: Molnár - Fehér, Jánvári, Medgyes, Horváth, Réti (György 80.), Izing, Balogh (Kiss 74.), Lorentz, Gál, Zamostny (Magasföldi a szünetben)

vezetőedző: Mihalecz István

A Siófok kezdte a mérkőzést.

2. perc Polényi beadása után Rezes lőtt kapásból, védett a kapus.

5. perc Egy jobb oldali vendég akció után Polényi mentett szögletre.

7. perc Rezes fordult le védőjéről középen, 19 méteres lövése mellé ment.

12.perc Gulyás szöglete után Rezes elé pattant a labda, de blokkolták közeli lövését.

16. perc Nagy ziccer maradt ki, Rezes remek labdájával Hornyák mehetett egyedül kapura, de Molnár hárította a lövését.

20. perc Réti kapott sárga lapot.

25. perc Szép nyíregyházi akció a bal oldalon, a beadás után Kártik lövése Izingről pattant szögletre. A sarokrúgás után Rezes lövése vágódott le, Beszorult a vendég együttes.

30. perc Kijött a szorításból a Siófok, Balogh maradt le egy beadásról.

30. perc Kártik lőtt takarásból, Molnár résen volt, vetődve fogta a labdát.

33. perc Izing kapott sárgát Hornyák lerántásáért.

36. perc Vendég helyzet egy szöglet után, kipattant a lövés.

41. perc Starosta indította remekül Rezest, utóbbi lövését bravúrral hárította Molnár.

44. perc Veszélyes hazai szöglet, mindenki előtt elment a labda.

Vége az első félidőnek mely nem hozott gólt.

47. perc Hornyák elől tisztáztak szögletre a védők az utolsó pillanatban. A sarokrúgás után Rezes lövését fogta a kapus.

51. perc Magasföldi szabadrúgását fogta magabiztosan Jova.

55. perc Gyurján kapott műesésért sárgát. Erősen vitatható volt az eset a 16-oson belül.

56. perc Jova hárított egy közeli lövést, ápolni kellett az eset után a Szpari kapusát.

60. perc GÓÓÓÓÓL!!! De milyen! Starosta Dávid a 16-os sarkától csavart mesterien a hosszú felső sarokba! 1-0

61. perc Előbb Jova védett egy lövést, majd Hornyák fejelt alig mellé.

75. perc Gyurján lövését fogta Molnár.

83. perc Meleg helyzet a Szpari kapuja előtt, sikerült kivágni a labdát.

84. perc Veszélyes hazai kontra, Kártik beadását vágták ki.

89. perc Pejovic csavart fölé egy szabadrúgást.

91. perc GÓÓÓÓL!!! Kovács Norbert a bal oldalon fűzte át magát emberén, majd remekül passzolt Rezes Lászlóhoz aki a kapuba lőtt, 2-0.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Zoran Spisljak vezetőedző, Nyíregyháza: - Nagyon izgalmas mérkőzést játszottunk, gratulálok az ellenfélnek és csapatomnak is a teljesítményhez. Egy nehéz helyzetben kellett ma megmutatnunk igazi tudásunkat. A taktikai utasításokat jól betartották a játékosok, több olyan szituáció volt amiből már az első félidőben gólt szerezhettünk volna, ez végül a második játékrészben sikerült.

Mihalecz István vezetőedző Siófok: - Ellentétes félidőket játszottunk. Az első játékrészben a hazaiaknak, a másodikban nekünk voltak lehetőségeink, A Nyíregyháza akaratban, hitben, agresszivitásban fölénk nőtt, és nem érdemtelen a győzelme.

Fotó:Trifonov Éva