Kiberműveletek, kiberbiztonság – A Magyar Honvédség dandártábornoka tartott előadást
A Nyíregyházi Egyetem vezetésének meghívására 2019. március 29-én Prof. Dr. Kovács László, a Magyar Honvédség dandártábornoka zsúfolásig megtelt előadóteremben tartott előadást Kiberműveletek címmel.
Kiberműveletek, kiberbiztonság – A Magyar Honvédség dandártábornoka tartott előadást
Kiberműveletek, kiberbiztonság – A Magyar Honvédség dandártábornoka tartott előadást
Kiberműveletek, kiberbiztonság – A Magyar Honvédség dandártábornoka tartott előadást
Kiberműveletek, kiberbiztonság – A Magyar Honvédség dandártábornoka tartott előadást

A kibertér és benne az internet nem csak a mindennapjaink részévé váltak, hanem óhatatlanul át is alakították a 21. század emberének életét. Megváltoztak a kommunikációs szokásaink, a gazdasági folyamatok, de még a politika és a kultúra sem képzelhető el a kibertér és az abban alkalmazott számítógépek nélkül.

Ez komoly függőséget is jelent, hiszen addig, amíg néhány évtizede még csak néhány kiváltságos tudós élvezhette az akkor még csak a tudományos eredmények megosztására szolgáló hálózatokat, addig ma már Földünk népességének közel fele rendszeresen használja a kiberteret és annak valamely szolgáltatását. Így a kibertér biztonsága elengedhetetlen és megkerülhetetlen.

– emelte ki előadásában Prof. Dr. Kovács László.

Az előadás során szó esett interhethasználati szokásaink változásáról, az abban rejlő veszélyekről, melyek nemcsak a katonai, hanem a civil társadalom mindennapjait is veszélyeztethetik. Hekkerek, internetes bűnözők lophatják el jelszavainkat, bankkártyánk vagy egyéb digitális fizetőeszközeink pin kódját, megkárosítva az áldozatokat. Számítógeinket, mobil eszközeinket, otthoni okos eszközeinket sem védjük kellőképpen, így ezek az eszközök és rajtuk keresztül mi felhasználók, például egy feltört wi-fi kód, jelszó révén mindannyian veszélyben vagyunk, veszélyben vannak adataink, kiberbiztonságunk. Felmerült a kérdés, hogy a hétköznapi ember mit tehet ezen veszélyek kivédésére? Ehhez nyújt segítséget, tanácsokat például biztonsagosinternet.hu oldal, melyet a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. működtet.