Kezdődik az országos bajnokság - A vízilabdások számára szeptemberben indul az idény

Szeptember 20-án megkezdődnek az Országos Fiú Utánpótlás Bajnokság küzdelmei az AQUA SE Nyíregyháza csapatai számára. Az első fordulóban Csongrádon mutatkozik be a a nyíregyházi gyermek, serdülő és ifi korosztály. Hosszú kihagyás után nem lesz könnyű játékba lendülni, hiszen az előző - félbeszakadt - bajnokságban még más összetételű csapatokkal szerepeltünk. A felkészülés rendhagyó módon, egész nyáron zajlott, de az közel sem volt zavartalan, hiszen sok hiányzó volt minden korosztályban. A nehézségek ellenére bizakodóan állunk a sorozat elé, bízunk benne, hogy a korábbi évekhez hasonlóan ifi csapatunk az élmezőnyben szerepel majd, de sokat várunk az egyre jobb játékerőt képviselő gyermek csapattól is. A hamarosan birtokba vett Városi Uszoda minden igényt kiszolgáló helyszíne lehet majd a rangos versenysorozatnak.


Még el sem kezdődött, máris szünetel a lányok - idén először kiírt - THG Bajnoksága, ahol a nyíregyházi lányok olyan patinás klubokkal szállnak majd vízbe, mint az UVSE, BVSC, Eger vagy a Fradi. A Covid-helyzetre tekintettel az MVLSZ egyelőre a bajnoki rajtot egy későbbi időpontra tette, így a lányok tovább készülhetnek, remélhetőleg már minél hamarabb fedett környezetben.