Kevés hiányzott a bravúrhoz
Fotó:Trifonov Éva

Teljesen megtelt a Balmazújvárosi Stadion, óriási volt az érdeklődés a Nyíregyháza Spartacus Ferencváros elleni MOL Magyar Kupa találkozója iránt. A vendégeknél Dejan Stankovic eltiltás miatt még nem meccselhetett.

Nyíregyháza Spartacus - Ferencváros 1-2 (0-0)

Balmazújváros, 2300 néző

Jv: Bogár Gergő(Szert Balázs, Becséri Gergely)

Nyíregyháza: Fejér - Baki, Alaxai, Gengeliczki, Farkas B., Kesztyűs (Sigér 77.), Nagy D.(Temesvári 90.), Nagy B., Gresó (Novák 73.), Beke, Kovácsréti

Vezetőedző: Tímár Krisztián

FTC: Varga Á - Botka(Loncar a szünetben), Abena, Cisse, Civic (Ramirez 80.), Moiga(Sevikyan 73.), Abu Fani, Zachariassen ( Makreckis 16.), Traore(Kodro 73.), Varga B., Marquinhos

Edző: Nenad Sakic

A kezdőrúgást Batta Kolos végzi el, aki születésnapjára kapta ajándékba nagyszüleitől mindezt.

1. perc A Szpari kezdte a találkozót fantasztikus hangulatban.

5. perc Varga 16 méteres lövését hárította Fejér.

8. perc Maiga vállalta el 25 méterről, fölé lőtt.

12. perc Zachariassen ment el veszélyesen a jobb oldalon, beadásánál sikerült tisztázni. A vendégek támadója meghúzódott az esetnél.

14. perc A Szpari alakította ki az első nagy helyzetet, Gresó és Beke összjátéka után Nagy B. kapta a labdát, de Varga Á bravúrral védett a 10 méteres lövésnél.

21. perc Gresó ment el a bal oldalon, lövése nem volt pontos végül.

23. perc Makreckis veszélyes beadása után Marquinhos fejelt fölé.

25. perc Varga B. került helyzetbe, Gengeliczki nagyot mentett becsúszva.

26. perc Újabb nagy helyzet, Nagy B. beadása után Kovácsréti lőtt középen, Varga Á. ismét bravúrral mentett.

34. perc Nagy D. ugratta ki Bekét, mentettek a védők végül. A bedobás után Baki csúsztatott, fogta a labdát a Fradi kapusa.

36. perc Gresó 18 méteres lapos lövése alig kerülte el a kaput.

43. perc Marquinhos szállt bele Fejérbe, sárgát kapott érte.

45. perc 3 perc a ráadás az első félidőben.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

Holes Hunor végezte le a második félidei kezdőrúgást, melyet nagyszüleitől kapott ajándékba.

47. perc Traore lőtt jócskán fölé 15 méterről.

50. perc Gresó indult meg középen veszélyesen, lerázta magáról védőit, 12 méterről lőtt, Varga Á. bravúrral védett.

52. perc Gengeliczki fejesét fogta a vendégek kapusa.

55. perc Kovácsréti veszélyes szögletét ütötte ki Varga Á.

57. perc Varga B. elesett a 16-oson belül, a műesést lefújta a játékvezető, 11-es. Alaxai sárgát is kaportt. A büntetőt Varga B. végezte el,  Fejér Béla viszont megfogta a 11-est!

62. perc Beke lőtt egy gyors indítás végén, fogta a labdát a kapus.

64. perc Abu Fani kapott sárga lapot.

67. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Szpari! Nagy Dominik beadása után Beke Pétert érintve került tovább a labda, és Kovácsréti Márk lőtt középről a kapuba, 1-0.

78. perc Fejér védett hatalmasat Kodro közeli lövésénél.

79. perc Varga B. kapott sárgát.

82. perc Kapkodás a Fradi kapuja előtt, végül nehezen fogta a labdát Varga Á.

84. perc Baki lőtt mellé 20 méterről.

85. perc Egyenlített a Ferencváros, Cisse talált a kapuba középről Varga passza után, 1-1.

89. perc Sevikyan cselezett, majd 16 méterről a kapuba lőtt, 1-2.

94. perc Novák fejesét hárította Varga.

Vége a mérkőzésnek, a Ferencváros jutott a döntőbe.

Tímár Krisztián: - Büszke vagyok a csapatra, óriásit küzdöttek a játékosaim. A vezetésünk után volt esélyünk, hogy megszerezzük a második gólt, sajnos a helyzetkihasználásunk nem volt tökéletes, ami a rutintalanságnak is betudható, de mindent elmond teljesítményünkről, hogy az ellenfél kapusa lett csapata legjobbja. Sajnálom, hogy nem írhattuk tovább a Szpari futballtörténelmét.

Leandro Almeida asszisztens edző, FTC: - Szokatlanul sok hibával játszottunk, és a kupameccsek szépsége, hogy nagyot kell küzdeni a továbbjutásért. Hittünk abban, hogy fordíthatunk, és a végén ez sikerült.