Két pontos vereség Cegléden - kikapott a Sunshine NYIKSE

Kalandos útja volta a Sunshine NYIKSE NBII-es férfi kosárlabda csapatának. A hazaiak kérésére két nappal korábban kezdeményezett időpont módosítás miatt 1 órával korábbra hozták a mérkőzést. Az időjárási viszonyokra számítva ez jó ötletnek is tűnt, de sajnos így is óriási hóesésbe, hóátfuvásba futott a nyíregyházi csapat. Fél órás késéssel, pont a kezdés időpontjára toppant a terembe a csapat. Mindössze 18 perc bemelegítést sikerült kiharcolni...
Az elején sok kihagyott dobás és a pálya helyzetét nem érzékelve a csarnokban, néhány rossz passz jellemezte a Sunshine fiúk játékát. Folyamatosan 1-2 ponton belül volt a vendég csapat, de a szünetre 3 pontra nőtt a hazaiak előnye. A harmadik negyedre összekapta magát a NYIKSE és lassan, de folyamatosan növelte előnyét a hazaiakkal szemben, ám néhány vitatott játékvezetői ítélet után fordított a CKE. Az utolsó pillanatokban még a 40 percet játszó Brane Savicnak volt egy büntető a kezében, de taktikai okokból azt a gyűrüre dobta, bízva, hogy a palánk alatti emberek azt még vissza tudják tenni a maradék néhány másodpercben. Sajnos a labda a hazaiakról kipattant és természetesen újra a hazaiaknak ítélték a játékvezetők a labdát, így két ponttal kikapott a Nyíregyháza.

Ceglédi KE - Sunshine NYIKSE 82-80 (17-16; 22-20; 23-24; 20-20)