Kerékpártúrán a Kossuth diákjai - végig tekerték a Balaton északi partját

Az Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium 16. alkalommal szervezett kerékpáros tábort. Ezúttal bekapcsolódtak a Vándortábor programba.A megyénkből első iskolaként tekerték végig a Balaton felvidéket. A 6 nap a 22 diák és 2 kísérő számára igazi kihívást jelentett. Az emelkedőkkel és természetesen lejtőkkel tarkított csodálatos tájon öröm volt kerekezni! A sportolás mellett jutott idő kulturális emlékek megtekintésére,hajókázásra, fürdőzésre a Balatonban. Igazi csapatépítő túra volt, amelyen nagyon jól érezte magát mindenki. A záró tábortűznél eldöntötték ,hogy jövőre is tekernek, de csak sík vidéken!

Egy másik kerékpártúrára is sor került a tanév végén. A Rákóczi szövetség támogatásával háromnapos túra keretében látogattak el Borsiba, ahol koszorúzásra is sor került. Több mint 200 km kerekezés közben a Végardói strandon sikerült felfrissülniük. A következő túra Monokra lesz, de ez már az új tanévben.