Kenyér Ünnepe a Sóstói Múzeumfaluban - augusztus 20-ai programok

Kenyér Ünnepe a Sóstói Múzeumfaluban - augusztus 20-ai programok

Nem marad el idén sem a Kenyér Ünnepe augusztus 20-án a Sóstói Múzeumfaluban.

Ezen a napon ingyenesen látogathatnak a skanzenbe az érdeklődők, akik már a bejáratnál a KENYÉR ÚTJA című térképes felfedezővel állomásról állomásra megismerhetik az elvetett búzától az elkészült kenyérig a feldolgozás munkafolyamatait. 11 órakor a Burattinó Bábszínház Vitéz László kalandjaival köti le a hallgatóságot, a nap folyamán pedig több alkalommal is újra őröl a matolcsi szárazmalom. Kósa László református lelkipásztor 14 órakor tart hálaadó istentiszteletet. A skanzen vendége a Nemzeti Agrárkamara, akik szokásokhoz híven a magaraok kenyeréből hoznak kínálni valót.

Lehetőség kínálkozik otthon elkészített házi kovászos kenyerek megmérettetésére is, aki 10 és 10.30 között zsűrízteti kovászos kenyerét, jutalomban részesül. Egésznapos kikapcsolódást biztosítanak a kézművesek, akikkel szalmadíszt, mézeskalácsot, kovácsolt kispatkót, gyertyát és bőrkarkötőt készíthetnek a családok. Népi játszóudvar, kemencés kelt kalácsok és ízletes gyógyteák várják a vendégeket. - tájékoztatta szerkesztőségünket a Sóstói Múzeumfalu.