Karnyújtásnyira az arany

Két mérkőzésből két győzelem az ülőröplabdások hétvégi teljesítménye a felsőházi rájátszás első fordulóján. A torna rendezőjével, a Kikindával kezdett a Nyíregyháza. Az első szett után erősítettek a hazaiak, de küzdelmes játékban a második játékrészt is 25-23 arányban hozta a Sportcentrum csapata. A folytatásban a hazaiak játszottak pontosabban, és szépítettek, ám a végjátékban jobban koncentráló Nyíregyháza nem adott esélyt ellenfelének. A második mérkőzés a Tatabánya együttese ellen igazi örömjátékot hozott a nyírségiek 9,19 és 13-ra nyerték a játszmákat.

Kikinda – Nyíregyházi Sportcentrum 1:3
Nyíregyházi Sportcentrum – Tatabánya 3:0

Ezzel a két győzelemmel karnyújtásnyira került a bajnoki cím. A következő fordulót Nyíregyházán rendezik majd, ahol a Sportcentrum megszerezheti az atanyérmet.