Jön az újabb csata, ezúttal az Újpest ellen

A jövő héten kedden elkezdődik a párharc az ötödik helyért a Fatum Nyíregyháza és az Újpest között. A két csapat az alapszakaszt követően egymás mögött végzett, a mieink az 5., a lilák a 6. helyen zártak, és akkor mindkét találkozót a fővárosiak nyerték. A Continental Arénában 3-2, Budapesten 3-0 lett a végeredmény, azaz idén még nem sikerült nyerni ellenük. 


Az UTE aztán a negyeddöntőben a Békéscsabával találkozott, és a Fatumhoz hasonlóan csak az ötödik meccsen dőlt el, hogy nem jut a négy közé, 3-2-re kaptak ki végül a mindent eldöntő összecsapáson a BRSE-től. A folytatásban aztán simán verték a Szent Benedeket, és 3-0-val zárták a párharcot, csakúgy mint a Nyíregyháza a DVTK-val szemben, így az ötödik helyért mérkőzhetnek a felek. 

Az UTE-ban Kindelar és Whitney a két legponterősebb játékos, de Amaral is hatékony. A vendégek edzője, Horváth András korábban a Nyíregyházát is irányította, a korosztályos válogatottban pedig Pampuch Csabával együtt dolgozhatnak. 
A keddi meccs 18 órakor kezdődik a Continental Arénában.