Jelentősen javult a levegő minősége Nyíregyházán
Jelentősen javult a levegő minősége Nyíregyházán

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Nyíregyházi Járási Hivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztályának tájékoztatása szerint Nyíregyházán jelentősen javult a levegő minősége, ezért a mai naptól füstköd-riadó tájékoztatási fokozata megszűnik.

A légköri aeroszol (szálló por PM10 frakció) órás értékei hajnal 3 órától a riasztási küszöbérték, illetve reggel 6 órától az egészségügyi határérték (50 μg/m3) alá csökkentek. A hajnali óráktól bekövetkezett jelentős javulás az időjárás előrejelzések alapján a mai napon, illetve az elkövetkezendő napokban tartós marad.

Az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat honlapján (www.levegominoseg.hu), illetve a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztály honlapján (http://ftvktvf.zoldhatosag.hu/) továbbra is tájékozódhatnak az aktuális levegőminőségi adatokról.

 

Nyíregyháza MJV Sajtószolgálata