Jéggel, nagy mennyiségű csapadékkal, erős széllel érkezett vihar szombat este

Vasárnap reggel 8 óráig 145 segélyhívás érkezett a katasztrófavédelem vármegyei műveletirányító központjába, többségében viharkárokkal kapcsolatosan.

Szinte valamennyi járás területéről volt bejelentés, elsősorban nagy mennyiségben összegyűlt csapadék, fakidőlések és megrongálódott tetőszerkezetek, sérült épületek miatt. Vasárnap 10 órára már több mint hetven helyszínen végeztek műszaki mentést a térségbeli tűzoltók. Tizenhét hivatásos, négy önkormányzati és négy önkéntes egység, valamint mentőszervezetek is részt vesznek a kárfelszámolásban, a beavatkozások folyamatosak.

A legjelentősebb károk Buj és Ibrány településeken keletkeztek. 10 órakor hat tűzoltójárművel, huszonhét hivatásos tűzoltó avatkozott be Bujon, elsősorban sérült ingatlanoknál. A településen több ház lakhatatlanná vált.

Fotó: Nyíregyháza HTP