Jászberényben zárta az alapszakaszt a Fatum Nyíregyháza az Extraligában

Jászberényben zárta az alapszakaszt a Fatum Nyíregyháza az Extraligában

Már tét nélkül léphetett pályára Jászberényben a Fatum Nyíregyháza a női röplabda Extraligában. Hollósy László vezetőedző azoknak is lehetőséget adott, akik kevesebbet játszottak legutóbb, és simán nyerte az első szettet a csapat. Főleg a szett derekán volt nagy fölényben a Nyíregyháza.

A második játszma szorosabb volt, de Allison Mayfield vezérletével  - és pontjaival – a mieink vezettek.  16-20-al indult a hajrá, és nem is engedte közelebb ellenfelét a Fatum mely nyerte ezt a szettet is.

A harmadik felvonást rosszul kezdték a mieink, és 11-5-nél komoly hátrányban volt. A folytatásban sikerült ugyan közelebb kerülni, de végül nyerte a játszmát a Jászberény és szépített.  

A negyedik szettben aztán villámrajtot vett a Nyíregyháza, és meg sem 18-10-ig. Itt egy kisebb hullámvölgy következett, de végül megnyerte a mérkőzést a Fatum.

Jászberény – Fatum Nyíregyháza 1-3 (-16, - 20, 20, -22)

Nyíregyháza: Szabó 10, Lászlop 5, Ancsin 4, Matic 13, White 12, Mayfield 22

Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D.

vezetőedző: Hollósy László