Izgalmas döntő

Veretlenül menetelt a junior fiú kosárlabda döntőig a Nyíregyházi Sportcentrum együttese. Pethő Ákos csapata a csoportmeccseket megnyerte, majd nagy csatában győzte le a Pécset az elődöntőben. A fináléban a Sopron volt a mieink ellenfele, és óriási csatát láthatott a közönség Debrecenben. Az első negyedet ugyan négy ponttal a soproniak nyerték, de a másodikban egyenlített a Nyíregyháza. A harmadikban végig felváltva vezettek a csapatok, de Vaskó triplájával az utolsó másodpercekben a mieink szereztek minimális előnyt a záró felvonás előtt. Mindkét oldalon nagyon hatékony volt a védekezés, így kevés volt a pont, minden egyes kosárnak nagy volt a jelentősége. A negyedik negyed soproni hármassal indult, majd Fazekas percei következtek, így 44-41-re a Nyíregyháza vezetett hét perccel a vége előtt. Sok volt a hiba, így nem változott az eredmény egy ideig. Mindkét mester időt kért, és a mieink kezdték jobban a hajrát, nyolc pontos előnyt szerzett a Sportcentrum. A Sopron felzárkózott, de Mokánszki büntetője után 53-49 volt az állás, majd Fazekas egymás után többször is betalált a vonalról, így nyert a Nyíregyháza, és junior bajnok lett!

Nyíregyházi Sportcentrum - Sopron 57-51 (11-15, 12-8, 15-13, 19-15)

Nyíregyháza: Bolden 6,  Mokánszki 17, Fazekas 12, Vaskó 9, Demeter 9

Csere: Farkas 2, Sitku 2, Pollák, Nagy, Lakatos, Pálosi, Kánya

edző: Pethő Ákos