Ismét Kiválóan Minősült Együttes címet kapott a Nyírség Táncegyüttes

Ismét Kiválóan Minősült Együttes címet kapott a Nyírség Táncegyüttes
Nyírség Táncegyüttes

Szombaton Százhalombattán a Néptáncosok Országos Bemutató Színpada elnevezésű minősítő fesztiválon ismét Kiválóan Minősült Együttes címet kapott a Nyírség Táncegyüttes!

A SZÉPANYÁM SZŐTTE... c. műsor a székelyek és a környező, kapcsolódó népcsoportok táncait, lélekemelő pillanatait, sorsfordító eseményeit, katonáskodó, párválasztó, családok megmaradását biztosító szokásait "gyúrta" egybe Éder Róbert rendező-koreográfus és alkotótársai (Bohács Gitta, Horváth Zsófia, Márton Attila és Márton Julcsi) gesztusrendszerét, érzésvilágát és személyes kötődéseit is kifejezve!

A bemutatott minősítő műsor az eredeti, Móricz Zsigmond Színházban bemutatott 75 perces táncjáték rövidített, 45 perces változata.

Demarcsek György