Irány Dubai - Závaczki Bálint golfozó kvalifikálta magát a világdöntőre!

Az idei év eddigi legnagyobb sikerét érte el Závaczki Bálint. A leghíresebb profi golfozóknál bevett szokás, hogy a különböző versenysorozatok szervezésével, rendezésével adnak lehetőséget a legkiválóbb utánpótlás korú versenyzőknek. Igy van ezzel Sir Nick Faldo is, aki egy 4 kontinenst átölelő 44 állomásból álló sorozat gazdája. A Faldo Series Slovakian Championship is ennek a sorozatnak volt a tagja. Természetesen, mint minden sorozatversenynek, ennek is komoly téttel bíró díja van, nevezetesen, meghívás a világdöntőre. Ebben az esztendőben Dubaiban rendezik a legjobbaknak a novemberi meghívásos versenyt. Bálint ezen a héten olyan mértékű motivációval tudott a pályán teljesíteni, hogy nem csak a saját U 18-as kategóriáját, hanem a bruttó U 21-es összetett mezőnyt is maga mögé tudta utasítani. A három napi verseny, három különböző időjárási körülmények között zajlott. A leginkább embert próbáló középső napon végig szakadó esőben hozta ki magából a legjobbat, amikor -5-ös eredménye az aznapi legjobb volt. A három napi +1, -5, -3-as összetett -7-es eredménye két ütés összetett győzelmet jelentett. A nyíregyházi golfozó abban reménybe hagyta ma el Szlovákiát, hogy talán a dubai-i döntőben is maradandót alkothat.