Ezt hallania kell!  Teljesen megújulhat a vasút- és buszállomás környéke, és készül a Tokaji úti aluljáró tervezése!

Hivatalos közösségi oldalán válaszolt Dr. Kovács Ferenc a nyíregyháziak kérdéseire. A polgármester olyan korábban hihetetlenek tűnő tervek megvalósításáról beszélt, mint az Intermodális Csomópont, és a Tokaji úti aluljáró megépítése, beszámolt arról is hogyan folytatódnak a kátyúzások és mi lesz a  közvilágítás fejlesztésével.

Nyíregyháza polgármestere videóban tájékoztatta a lakosságot az Intermodális Csomópont tervezésére vonatkozóan arról, hogy jelenleg zajlik a kiviteli terv előkészítése és a műszaki tartalom egyeztetése, ezt követően rövid időn belül elindul a közbeszerzés kiírása, majd a tervezés. A Tokaji úti csomóponttal kapcsolatban a polgármester hangsúlyozta, korábban már tisztázták, hogy aluljárót szeretnének kialakítani különböző településképi, városfejlesztési és közlekedési szempontok miatt. Ahogy fogalmazott, több előrelépés is történt az ügyben, június 30-ig megkapják az építési engedélyt, ezt követően indulhat a kiviteli terv készítése, viszont a pénzügyi fedezet biztosítása elengedhetetlen ez ügyben. Hivatalos közösségi oldalán a polgármester a kátyúzásokkal kapcsolatos kérdésekre is választ adott. 610 kilométer önkormányzati úttal rendelkezik Nyíregyháza, télen a hideg aszfaltozással a kátyúkat pontszerűen tehermentesítik a NYÍRVV munkatársai, nyáron pedig meleg aszfalttal nagyobb felületen történik mindez. Azt is kiemelte, továbbra is várják a lakossági bejelentéseket. A közvilágítással kapcsolatban is több kérdés érkezett, dr. Kovács Ferenc elmondta, 17.600 lámpatest 7%-át csavarták ki energiatakarékossági okok miatt, februárra ismét teljes körű lesz, a visszakapcsolás folyamatosan zajlik. A polgármester azt is kiemelte, mindez pénzügyileg nagyon jó intézkedés volt, a közlekedésben nem okozott problémát, de a pénzügyi megtakarítások jelentősek lettek, melyekből fejlesztéseket valósított meg az önkormányzat több városrészben.