Vizes utak szerte a városban
A Tiszántúlon erős, helyenként viharos szél fúj.

Az Útinform szolgálat szombat reggeli összesítése szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, valamint Heves, Tiszafüred, Polgár és Sarkad térségében havazik, Gyöngyös és Hajdúszoboszló környékén szállingózik a hó, míg Nyíregyháza és Debrecen tájékán havas eső esik. Sátoraljaújhely, Kisvárda és Berettyóújfalu közelében szemerkél az eső. Másutt nincs csapadék. A hőmérséklet az ország nyugati és középső részén -1 és +2, keleten +2 és +6 °C közötti. A látási viszonyok többnyire jók, elszórtan párás a levegő. Gyenge a légmozgás, de a Tiszántúlon erős, helyenként viharos szél fúj.

Az autópályák mindenütt vizesek. A főutak döntő többsége jól járható, a havazásban érintett Szikszó, Polgár, Tiszafüred, Putnok, Edelény, Nyékládháza, délen pedig Harkány és Baja térségében latyakosak, néhol kissé havasak. Az alsóbbrendű úthálózaton a Dunántúlon Vas és Veszprém megyében, valamint Csorna, Tamási és Harkány környékén, továbbá Bács-Kiskun megye déli felén, valamint Nógrád és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, Polgár és Tiszafüred tájékán téliesebb útviszonyok a jellemzők.