Indul a nyári menetrend a helyi buszoknál szeptember 1-ig – A közösségi közlekedés újdonságai: sóstói és sóstóhegyi körjárat, tovább jár a GYEREBUSZ

2024. június 22-én szombattól 2024. szeptember 1-jéig a nyári menetrend szerint közlekednek Nyíregyháza helyi autóbuszjáratai. A menetrend számos újdonsággal szolgál majd, amelyet a városi közösségi közlekedés tervezésében főszerepet vállaló Mobilissimus Kft. információ alapján gyűjtöttünk össze.

 

Sóstógyógyfürdőre gyakoribb 8-assal

Reggeli időszak végétől üzemzárásig minden nap egységes menetrend szerint napközben 20, az esti órákban 30 percenként indulnak a 8-as autóbuszok, valamennyi járat Sóstógyógyfürdőig közlekedik. A 8A autóbusz tehát nyáron nem közlekedik. A reggeli csúcsidőszakban a Sóstói úton a 8-as és a 13-as autóbuszok hangolva közlekednek, közös követésük 10 perc lesz.

A 8-ason jellemzően csuklós buszok fognak közlekedni a nyári főszezonban

8E gyorsjárat az állomásról

A nyári hétvégéken idén is közlekedik a 8E gyorsjárat a Vasútállomás és Sóstógyógyfürdő között. Ez az autóbusz biztosítja a leggyorsabb eljutást a vasúttól a kedvelt turisztikai területre: a Vasútállomástól minden óra 33. percében, Sóstógyógyfürdőtől minden óra 58 percében indul 8-11 és 14-18 óra között. A 8E gyorsjáratok a Vasútállomás és a Sóstói úti kórház között csak az Egyház utca és a Kossuth utca 9. megállókban, a Vasútállomás felé pedig a Kelet Áruháznál állnak meg.

 

Sűrűbb 55-ös Örökösföldről

Az Örökösföldről Jósavároson át Sóstógyógyfürdőig közlekedő 55-ös autóbusz is gyakrabban indul. Munkanapokon délután 60 helyett 20-40 percenként, hétvégén egész nap 30 percenként közlekedik. Az esti órákban is tovább közlekedik, új járatok indulnak Örökösföldről: 20.15-kor, 21.25-kor, Sóstógyógyfürdőről: 20.45-kor, 21.52-kor és 22.25-kor.

 

Új sóstói körjárat: a 70-es
Újdonság a Sóstógyógyfürdő belső közlekedését segítő 70-es busz, amely a nyári hétvégéken közlekedik. A 70-es a Sóstói úti kórháztól indul, és körjáratként érinti az állatparkot, a múzeumfalut, a Parkfürdőt és a Szódaház utcát is. A 70-es autóbuszok 9 és 19 óra között 40-60 percenként indulnak.

Ilyen midibuszok közlekednek rövidesen a sóstógyógyfürdői 70-es vonalon és az éjszakai járatokon is

 

Új 8T és az 55T: menetrendszerinti járatok a napközis táborokhoz

Június 24-től augusztus 16-ig munkanapokon új járatok indulnak a Múzeumfalu, a KisVakond, valamint a Futurobi táborokhoz 8T jelzéssel a Vasútállomásról, és 55T jelzéssel Örökösföldről. Az autóbuszok a végállomásokról 7.15-kor indulnak a táborok felé, a táboroktól visszafelé pedig 15.30-kor. Az autóbuszok normál díjszabás szerint vehetőek igénybe.

 

Változások a városi vonalakon

– Munkanapokon a reggeli időszakban változik a 7-es autóbusz menetrendje. Jósavárosból 6.47-kor, Vasútállomásról 7.24-kor indul autóbusz.

– A 11-es vonalon néhány perccel módosul az autóbuszok menetrendje, a 11Y járat tanszünetben nem közlekedik.

– A 24-es vonalon a délutáni csúcsidőszakban néhány perccel változik a járatok menetrendje: A Sóstói úti kórháztól 13 órától 17 óráig minden egész órakor indulnak az autóbuszok.

 

Módosul az éjszakai járatok közlekedése, több indulás érinti Borbányát

A GYEREBUSZ rendszerben közlekedő éjszakai járatokon változik az autóbuszok közlekedése az elmúlt féléves tesztüzem utasszám adatainak figyelembe vételével.

– A 900-as vonalon a Vasútállomástól 23.40-kor, 0.50-kor, 2.00-kor, 3.10-kor indulnak járatok, az első járat hosszabb útvonalon, a Szakiskola és Kollégiumtól 23.30-kor indul, míg az utolsó 900-as útvonala a Szakiskola és Kollégiumig közlekedik. Valamennyi 900-as autóbusz érinti majd a Szódaház utcát is, így jobb kapcsolatot biztosít a szórakozóhelyekhez is.

– A kora hajnali órákban a 901-es járatok nem közlekednek, a 902-es vonalon változnak az indulási időpontok: 2:33 és 3:43-kor indulnak a Szakiskola és Kollégiumtól.

 

GYEREBUSZ: előzetes bejelentkezéssel!
A GYEREBUSZ járatok csak előzetes bejelentkezés alapján közlekednek, és csak azt a szakaszt érintik, ahová előzetesen bejelentkezés érkezett. A járatokra változatlanul interneten, a gyerebusz.nyiregyhaza.hu oldalon 0-24 óráig, illetve telefonon, a +36 (1) 382-0888 telefonszámon munkanapokon 06:00 és 20:00 között, hétvégén 08:00 és 16:00 között lehet bejelentkezni az indulást megelőzően legkorábban 15 nappal, legkésőbb pedig a járat végállomásáról történő indulása előtti 30 perccel.

 

Utasforgalomhoz igazodó tanszüneti menetrendek

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a nyár közepén a szabadságolások miatt a járatok kihasználtsága csúcsidőszakban jelentősen visszaesik, ehhez mérten változik az autóbuszok közlekedési rendje. Az előzetesen meghirdetettek szerint július 1-jétől augusztus 19-ig az év végivel azonos menetrend szerint közlekednek a 2, 4, 4Y, 7, 10, 10J, 10Y, 14, 14F, 18, 22, 44 vonalakon járó autóbuszok.

 

Igényvezérelt szolgáltatással bővül Sóstóhegy közlekedése július 1-jétől

Július 1-jétől munkanapokon 71-es jelzéssel új igényvezérelt vonal indul a Sóstói úti kórháztól. Az autóbusz a Múzeumfalu és a Berenát utca érintésével Sóstóhegyen a Jázmin és a Fácán utcákon haladva érinti a sóstóhegyi postát, vasútállomást, iskolát, orvosi rendelőt, visszaúton pedig a Szódaház utcán át tér vissza a Sóstói úti kórházhoz. A 71-es járatok a GYEREBUSZ szolgáltatás keretein belül 6 és 19 óra között 40-60 percenként indulnak. A járatokról a Csónak utca megállóhelyen átszállás biztosított a Belváros felé a 14-es és 55-ös autóbuszokra.

 

Retró pénteken és vasárnap
A nyári időszakban június 23-tól szeptember 1-ig, minden pénteken és vasárnap forgalomba áll Nyíregyháza retró járata, az idén 36 éves, harmonikaajtós, Ikarus 280 típusú autóbusz. Az ikonikus járművön péntek délután az 55-ös vonalán 13.30-tól 22.40-ig, vasárnapokon pedig a 8E gyorsjáraton, 8.33-tól 18.58-ig lehet utazni. Magaspadlós kialakításából az alacsonyapdlós szolgáltatások, tehát a kerekesszékes, babakocsis utazás nem biztosítható.

A ráncajtós Ikarus 280-as autóbusz kisebb felújítás után tér vissza a nyíregyházi retró járatokba