Így ünneplik a Föld napját a Nyíregyházi Egyetemen!

A Nyíregyházi Egyetem szakmai előadássorozattal ünnepli meg a Föld napját, 2024-ben is. A Környezettudományi Intézet munkatársai és a szervezők szeretettel látnak minden érdeklődőt az eseménysorozat programjaira.

 

A FÖLD NAPJA 2024, a Nyíregyházi Egyetemen, programok:

ÁPRILIS 22. HÉTFŐ

10:00 Nyíregyháza legmagasabb pontja: A GERI-DOMB FELKERESÉSE. Kitekintés a hullámzó Nyírségre, a városra, a környező ipartelepre és bokortanyákra - rövid kirándulás Bácskainé dr. Pristyák Erika vezetésével. Utazás mikrobusszal, indulás és érkezés az egyetemi parkolóból. A terepen rövid túra történik, megfelelő cipő javasolt.

16:00 GEOGRÁFUS VETÉLKEDŐ a Turizmus és Földrajztudományi Intézetben Bányászné dr. Kristóf Andrea vezetésével.

 

ÁPRILIS 23. KEDD

13:00 TeSzedd! AKCIÓ a botanikus kert bejárata előtti parkoló gyűjtési hellyel, Dr. Uri Zsuzsanna szervezésében

14:00 KÉMIA A TERMÉSZETBEN - érdekes kísérletekkel bemutatva. Előadó: Dr. habil Jekő József. Helyszín: B/462

 

ÁPRILIS 30. KEDD

14:00 A FENNTARTHATÓSÁG ÉS A TÁRSADALMI FELELŐSSÉGVÁLLALÁS KÉRDÉSEI. Előadó: Körei László. Helyszín: D/2 ea