Idősek Akadémiája - megtartották az első előadást a Római Katolikus Plébánia dísztermében

Idősek Akadémiája - megtartották az első előadást a Római Katolikus  Plébánia dísztermében
A teltházas rendezvényt a Római Katolikus Plébánia dísztermében tartották.
Idősek Akadémiája - megtartották az első előadást a Római Katolikus  Plébánia dísztermében
Idősek Akadémiája - megtartották az első előadást a Római Katolikus  Plébánia dísztermében
Idősek Akadémiája - megtartották az első előadást a Római Katolikus  Plébánia dísztermében

A Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ az Idősekért és Fogyatékosokért Jószolgálat Alapítvánnyal együttműködve március 19-én rendezte meg az Idősek Akadémiája első előadását a Római Katolikus Plébánia dísztermében.

 

A program  résztvevői  az Alzheimer betegségről, a demenciáról, valamint az Alzheimer Cafe-k működéséről hallhattak előadást Kőműves Zsuzsa szakpszichológustól és Szilvásiné Bojda Márta mentálhigiénikustól. A nagysikerű rendezvény teltházas közönsége sok új információval gazdagodott a betegség okairól, tüneteiről , elterjedtségéről, a betegekkel való bánásmódról, a gondozók nehézségeiről és a segítségnyújtás lehetőségeiről is.