Hétből hét - Folytatta őszi jó sorozatát a Sunshine NYÍKSE az NB-II-ben

A Békéscsabát fogadta az év utolsó bajnokiján a Sunshine NYÍKSE. Az NB-II-es kosárlabda együttes minden meccsét megnyerte ősszel, a cél pedig az volt, hogy makulátlan mérleggel zárja az esztendőt a Nyíregyháza. Az első negyed remekül alakult, a mieink hat perc alatt 17 pontot dobtak, miközben csak 4-et kaptak. Hogy ennek mekkora jelentősége volt, az a második negyedben derült ki, ekkor kiegyenlített volt a mérkőzés, így a nagyszünetben 10 pont előnnyel mehetett pihenőre a NYÍKSE. Befahy volt különösen ponterős az első félidőben, távolról is eredményes volt. Fordulás után sem dőlhetett hátra a hazai csapat, a Békéscsaba egy percig nem adta fel. A záró negyed elején így is 15 pont volt a nyírségiek előnye, és végül jó játékkal, magabiztosan nyert a Sunshine NYÍKSE egy jó ellenfél ellen. Hét meccs, hét győzelem – ez a nyíregyháziak őszi mérlege!

 
Sunshine NYÍKSE – Békéscsabai KK  82-60 ( 17-9, 18-16, 20-19, 27-16)

NYÍKSE: Tisza 10, Gáspár 12, Kósa 14/3, Asztalos 6, Befahy 12/6
Csere: Zajácz 9/3, Csirpák 4, Földesi 11/9, Bíró 4, Kazai

vezetőedző: Kovács Tibor