Helebrandt Máté újra bajnok - Békéscsabán győzött a nyíregyházi gyalogló

Békéscsabán rendezték a 42, Nemzetközi Gyalogló- és Futógálát, mely egyben a felnőttek 20 kilométeres gyalogló bajnoksága is volt, és a World Athletics olimpiai kvalifikációra jogosító versenyeként is számon tartották. A férfiak mezőnyébe 4 külföldi nevezés érkezett. Lengyelországból az 50 kilométeren korábban világ- és Európa-bajnoki hatodik Rafał Augustyn, a 20 kilométeren még újoncnak számító, de 10.000 méteren U18 EB-győztes Lukasz Niedziałek, valamint a korábban 20 km-en Európa-bajnoki 7. helyezett Jakub Jelonek jelezte indulási szándékát. A világ nyugati feléről, Mexikóból érkezett José Luis Doctor, aki 1:21:55 órás egyéni csúccsal rendelkezik ezen a távon. 

A magyarok számára a bajnoki címek eldöntése mellett az olimpiai kvalifikációs ranglistán elfoglalt helyük biztosítása, illetve az onnan történő feljebb lépés is cél volt, hiszen az országos bajnokságon elért eredmények pontszámaihoz további helyezési pontokat szerezhetnek attól függően, hogy hányadik helyen érnek célba. A nyíregyházi Helebrandt Máté is szeretett volna előrébb lépni a világranglistán, hogy kijuthasson harmadik olimpiájára. Pokrovenszki József tanítványa remekül versenyzett, bár a szakadó eső és a mindössze 6 fokos hőmérséklet alaposan próbára tette a versenyzőket. Végül a nyíregyházi gyalogló legjobb magyarként harmadikként ért célba egy lengyel és a mexikói sportoló mögött, ezzel magyar bajnok lett, és értékes ranglista pontokat szerzett. Hogy ez pontosan mire lesz elég, az majd szerdán kiderül, ekkor frissítik a listát, de Máté nagyot léphet előre. A tervek szerint legközelebb Csehországban áll rajthoz egy nemzetkózi versenyen.