Hazánkban május 26-án lesz az európai parlamenti választás. Voksolásra fel!

Hazánkban május 26-án lesz az európai parlamenti választás. Voksolásra fel!
Választás!

Európai Parlamenti választásokat ötévente tartanak az Európai Unióban; a legutóbbi 2014-ben volt.

Idén hazánkban május 26-án adhatják le voksaikat az állampolgárok. Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző, a Helyi Választási Iroda vezetője kiemelte, az elmúlt hétvégéig, április 5-éig mindenkinek meg kellett kapnia az értesítőt, a kopogtatócédulát.

Kérjük, hogy mindenki figyeljen oda, hogy valóban megkapta-e az értesítőjét. Ha nem, akkor érdemes befáradni hozzánk, a Polgármesteri Hivatalba, a Helyi Választási Irodához és megnézzük, hogy miért nem kapott értesítőt, amit természetesen lehet pótolni. Nagyon fontos információk vannak az értesítőben, a legfontosabb talán, hogy a választópolgárnak hol kell majd szavaznia, mi a szavazóhelyisége címe. Érdemes nem rutinból elindulni voksolni, hiszen a város belső migrációja miatt akadhatnak apróbb változtatások, tehát nem biztos, hogy ugyanoda kell mennie szavazni, ahol legutóbb voksolt. Azt is összegzi az értesítő, hogy mi akkor a teendő, hogyha a szavazás napján nem az állandó lakcímünkön tartózkodunk, hanem esetleg Magyarországon egy másik településen, esetleg külképviseleti szavazást kérünk, mert külföldön vagyunk. Minden információ le van írva az értesítőben, érdemes elolvasni azt.

Nyíregyházán több mint 90 ezren szavazhatnak majd május 26-án.