Hazai vereség - Az Ajka elvitte a három pontot a Városi Stadionból

Az Ajkát fogadta második hazai tavaszi meccsén a Nyíregyháza Spartacus.

Nyíregyháza Spartacus - FC Ajka 0-1 (0-0)

Nyíregyháza: Ásványi - Csilus Á., Fodor, Végső, Forgács, Patvaros, Papp M.(Kovács N.72.), Sinanovic (Boda 59.), Kártik, Gyurján (Györgyi 59.), Ötvös

vezetőedző: Lengyel Roland

Ajka:Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Tóth G., Csizmadia Z.(Nagy B. 85.), Kenderes, Nagy M.(Horváth P. 69.), Soltész D.(Nagy I. 88.), Zamostny, Présinger

vezetőedző: Kis Károly

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

4. perc Egy vendég kontra végén Csizmadia lőtt 14 méterről alig fölé.

6. perc Büntetőt kapott az Ajka, Csilus becsúszását látta szabálytalannak a játékvezető. A 11-est Ásványi Balázs nagy bravúrral hárította!

10. perc Ötvös kapott jó labdát Sinanovictól középen, de végül a kapus megszerezte a labdát.

16. perc Hazai szöglet után tisztáztak a vendégek.

18. perc Kenderes lőtt futtából 25 méterről, Ásványi hárított, a kipattanónánl pedig lesen volt Csizmadia.

23. perc Nagy M. rúgta fejbe Fodort, és meglepetésre Patvaros kapott sárgát, a bíró szerint lökött.

28. perc Nagy M. indult el a bal oldalon, Végső üldözte, Ásványi pedig kijött, aki mellett Nagy eltolta a labdát, de a gólvonal elől sikerült menteni.

30. perc Több hazai beadás érkezett az Ajka kapuja elé, de mentettek a védők.

32. perc Tar kapott sárgát, Ötvöst rúgta meg.

35. perc Csizmadia indult el, Ásványi kivetődve megszerezte a labdát.

36. perc Egy beadás után Papp M. lőtt kapásból fölé 16 méterről.

40. perc Papp M. 22 méteres szabadrúgása ment fölé.

42. perc Ötvös szerzett labdát, átemelte a védőn majd ballal lőtt 11 méterről, Horváth nagy bravúrral védett.

45+1. perc Ötvös 30 méteres szabadrúgása ment mellé. Az első félidő nem hozott gólt.

46. perc Nagy M. lőtt fölé a jobb oldalról éles szögből.

47. perc Gyurján szabadrúgása után Fodor tette tovább Kártikhoz a labdát aki mellé lőtt, de les is volt.

49. perc Sinanovic passzolta középrre a labdát, Kártik kapásból fölé bombázott.

51. perc Gól, megszerezte a vezetést az Ajka. Csizmadia lépett ki középen és a kapuba helyezett, 0-1.

59. perc Kártik került helyzetbe a bal oldalon, de az utolsó pillanatban szerelték.

64, perc Soltész beadása ment el középen keresztbe. Majd Soltész ellökte Györgyit, sárgát kapott.

66. perc Nagy helyzet, Kártik passza után Ötvös lőhetett, de szögletre pattant a labda a kapusról és egy védőről. A sarokrúgás után Fodor fejelt fölé.

74. perc Előbb Györgyit szerelték az utolsó pillanatban, majd Ötvös lövése vágódott le.

81. perc Horváth P. lőtt jócskán fölé.

87. perc Ásványi hárított egy közeli lövést.

88. perc Nagy I. kerüt helyzetbe, a blokkról kipattant a labda.

93. perc Ötvös 23 méteres szabadrúgását ütötte ki a kapus szögletre. A sarokrúgás után mentettek a védők, és az Ajka megnyerte a találkozót.

Lengyel Roland vezetőedző, Nyíregyháza: - Rosszul kezdtük a mérkőzést, de a megfogott büntető erőt kellett volna, hogy adjon, helyette ívelgettük előre a labdát, ami nem a mi játékunk. Az első félidő végén javult a helyzet, de a második játékrész elején gyorsan gólt kaptunk. Nem voltunk határozottak, ha párharcokat nem nyerünk, nem tudunk győzni. Nincs mit szépíteni, gyengén játszottunk ma, gratulálok az ellenfelünknek, megérdemelten nyertek.

Kis Károly: - Az első félidőben jól játszottunk, bátran kezdtünk, ami meglepte a hazaiakat. Komoly előnyre tehettünk volna szert, de a játékrész végén a Szparinak is voltak helyzetei. A folytatásban kiegyenlített lett a játék, de egy szép akció végén vezetést szereztünk. A hajrában álltuk a sarat, és kontrákból újabb gólt lőhettünk volna. Az előző két meccsen többet érdemeltünk volna, most szereztünk három pontot, és nagy lépést tettünk a céljaink elérése érdekében. A Nyíregyházának további sok sikert kívánok!