Havazás jöhet májusban? - Megszólalt az Országos Meteorológiai Szolgálat

Havazás jöhet májusban? - Megszólalt az Országos Meteorológiai Szolgálat
Havas eső, Havazás? Májusban?

A markáns lehűlés vasárnaptól kezdődik meg a Dunántúlon, hétfőre tovább hűl a levegő a magasabb légrétegekben is.

A jelenlegi kilátások alapján a halmazállapot-váltásra (havazásra) vasárnap estétől, késő estétől hétfő hajnalig van inkább némi esély (kevesebb mint 10 százalék) az Alpokalja magasabban fekvő területein és a Bakonyban.

Azonban meg kell jegyezni, hogy egy esetleges váltás is mindössze időszakos lehet - hangsúlyozza az OMSZ.

Aki esetleg lenne olyan bátor, hogy a csekély esélyek ellenére személyesen látogatná meg valamelyik helyszínt, az számoljon az erős, viharos széllel is!

Az alábbi ábrán az Alpokalján található, egy Kőszeghez (Írott-kőhöz) közel eső rácsponton lehet látni az esélyeket. Az egyes oszlopok addig csúcsosodnak, amennyi esélye van bármilyen csapadéknak az adott időszakban.

A csapadék mennyiségétől és halmazállapotától függően különböző színekkel vannak jelölve az oszlopdarabkák, ezek oszlanak el az egyes oszlopokban. Például a hétfő (május 6.) reggelen látszik, hogy a havas esőt és havat jelző oszlopdarabok összességében 10 százalék feletti esélyt adnak.

napi.hu