Harmóniát teremt, tartásjavító és stresszoldó is van belőle. Mi az? A jóga!

Harmóniát teremt, tartásjavító és stresszoldó is van belőle. Mi az? A jóga!
Mi is a jóga?
Harmóniát teremt, tartásjavító és stresszoldó is van belőle. Mi az? A jóga!
Harmóniát teremt, tartásjavító és stresszoldó is van belőle. Mi az? A jóga!
Harmóniát teremt, tartásjavító és stresszoldó is van belőle. Mi az? A jóga!
Harmóniát teremt, tartásjavító és stresszoldó is van belőle. Mi az? A jóga!
Harmóniát teremt, tartásjavító és stresszoldó is van belőle. Mi az? A jóga!

„Találkozzunk 2 percre!” című rovatunkban érdekes, ismert és elismert embereket, formációkat mutatunk be, valamennyien nyíregyházi kötődésűek!”

Mi is a jóga? Egy olyan komplex tudomány, melynek gyakorlója jobban megismerheti Önmagát és ezáltal a világot – vallja Papp Edit. A nyíregyházi jóga- és jógaterápia-oktató szerint a jóga kellemes mellékhatása, hogy gyakorlása közben egyre boldogabbá és egészségesebbé válunk. A legtöbben persze azt hiszik, hogy a jóga csak valamiféle 'torna'. Ám Edit azt mondja, ennél sokkal többről van szó!

A 'több' alatt nem a haladó, nyakatekert gyakorlatokat értem, amik akár el is riaszthatják az embereket a jógától, hanem arra szeretnék rámutatni, hogy a jóga mindannyiunk életét képes jobbá tenni, mentális és érzelmi szinten is. Nálam egy jógáról szóló könyvvel kezdődött minden, aztán jött a mozgás és szépen lassan belopózott az életembe, teljesen átszőve azt. Több, mint 20 éve rendszeresen jógázom, ebből 11 éve aktívan oktatok. Évekig tanítottam sportközpontban sportolókat, kiegészítve edzéseiket, illetve a versenyek előtti felkészülésben segítettem. Később diákokat is tanítottam, majd – 8 évvel ezelőtt – megnyitottam a jógastúdiómat és 2013 óta én tartom a Mozdulj Nyíregyháza! program nagy létszámú Fitt Jóga foglalkozásait.

Edit azt mondja, a jóga belső utazás, amivel átléphetőek saját korlátaink.

Rengeteg inger ér minket, ezek elvonják a figyelmünket saját magunkról, a bennünk zajló folyamatokról. Ha megtanuljuk a test nyelvét, sokszor betegségeket is megelőzhetünk, hiszen a test folyamatosan igyekszik nekünk jelezni, például, hogy mire van szüksége. Tanárként már teljesen másképp élem meg a gyakorlásaimat. Nem csak önmagamért jógázom, hanem a tapasztalataimat adom tovább az órákon. Hatalmas felelősség emberekkel foglalkozni, ám egyben a legcsodálatosabb is.

Ezer arca van a jógának. Edit például foglalkozik klasszikus Hatha Jógával, Női és Dinamikus Fitt Jógával, de tart Stresszoldó Jóga és Yin Jóga órát is. Rendszeresen szervez nyáron szabadtéri foglalkozásokat például a Bujtosi városligetben, illetve a Korzó tetőteraszán is jógáztak már. Legközelebb az ingyenes Mozdulj Nyíregyházán! találkozhatnak vele az érdeklődők, hiszen minden szombaton reggel 9 órakor kezdődik a Fitt Jóga a Vasvári Pál Gimnázium tornatermében!

Szerző: Rutkai

Fotók: Kovács György