Harmadnapra feltámadt: itt a húsvét szent ünnepe!

Szerte világban megkezdődött a húsvét, Jézus feltámadásának ünnepe. A keresztény templomokban ilyenkor a feltámadást, az örök élet reményét ünneplik meg. Nyíregyházán megteltek a történelmi egyházak templomai.  

Belvárosi templomokban már tegnap este és éjfél után ismét felzúgtak a harangok, amelyek pénteken Krisztus keresztrefeszítésére emlékezve elnémultak. A katolikusok ilyenkor azt mondják azt, hogy a harangok Rómába mennek.

A hagyomány szerint Krisztus harmadra támadt fel, és ennek az emlékezete azóta is a keresztények legnagyobb ünnepe. A legnagyobb templomokban ilyenkor egymást követik a szertatások, liturgiák. A katolikus családok ilyenkor elviszik magukkal az ünnepi asztalra szánt ételt, hogy a papok megszenteljék az eledelt. A Szent Miklós Görögkatolikus Székesegyházban a reggeli liturgiát követően Szabó Tamás, püspöki helynök szentelte meg a díszes kosarakban érkezett finomságokat és a borokat.