Győztesek kiáltják, hogy „Helló Nyíregyháza!” - A Kozmix mellett a USNK a sztár

Győztesek kiáltják, hogy „Helló Nyíregyháza!” - A Kozmix mellett a USNK a sztár
A Kozmix mellett a USNK a sztár az április 26-ai, szezonnyitó nagyrendezvényen
Győztesek kiáltják, hogy „Helló Nyíregyháza!” - A Kozmix mellett a USNK a sztár
Győztesek kiáltják, hogy „Helló Nyíregyháza!” - A Kozmix mellett a USNK a sztár
Győztesek kiáltják, hogy „Helló Nyíregyháza!” - A Kozmix mellett a USNK a sztár
Győztesek kiáltják, hogy „Helló Nyíregyháza!” - A Kozmix mellett a USNK a sztár

A fiatalokra koncentrál, de minden korosztályt megszólít idén a Helló Nyíregyháza!, az önkormányzat által szervezett egész napos esemény. Sőt, többnapos, mert szerdán délután a tizenéveseké a Kossuth tér, csütörtökön ifjúsági konferenciát tartanak, pénteken pedig egész napos programot kínálnak – több generáció bevonásával.

 

A húsvéti szünet után, remélhetőleg kellemes időben vár mindenkit újra a belváros, hogy egy egész napos programkavalkáddal örüljünk a tavasznak és egymásnak, a mosoly nyíregyházi napján. A rendezvény önkormányzati szervezésű, de közösségi összefogás eredménye, s hogy mindenkit a Kossuth tér környékére csábít, arra példa, hogy április 26-án, pénteken az óvodások és a nyugdíjasok is szerepet kapnak.

Meghallgatták a fiatalokat

A fiatalság pedig még inkább, akiket már a szervezésbe is bevontak. Dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere azt mondta a Naplónak, hogy az õ kéréseik is megjelentek a végső program összeállításánál. Ezzel egyébként a városvezetés tartja ígéretét, hiszen a diákparlament után is jelezték: várják a javaslataikat, ötleteiket, például az ilyen jellegű rendezvényekhez, amit igyekeznek figyelembe venni. (Szerda délután csak az õ amatőr zenekarjaiké, táncosaiké, énekeseiké a tér kettőtől hatig!) S nem véletlen, hogy az X-Faktor-győztes erdélyi csapat, a USNK is színpadra lép majd az élő nagykoncert előtt. Utóbbit pedig az a Kozmix adja majd, amely a kicsit idősebb korosztály egyik kultzenekara.

Zene és mozgás

S ha már zene: a délután folyamán színpadra lép a Nyíregyházán igazi márkanévnek számító Polip Band és a Long Dusty Road is, amely egy csipetnyi Amerikát hoz a térre modern country rock és blues stílusjegyekkel. S mivel a közös mozgás élménye a „Mozdulj Nyíregyháza!” sorozat példája alapján vonzza az itt élőket, egy különleges délutáni program egy másik, széles célközönséghez szól: alakreform lesz a népszerű Rubint Rékával.

Színes programkavalkád

Az egész napos program gerincét, hátterét természetesen a hagyományoknak megfelelően a különféle tematikával készülő „utczák” adják majd, melyek felpezsdítik a főteret és környékét. A szökőkút környéke délelőtt az ovisoké, ami délutánra egészségzónává alakul át, lesz sokatmondó „eszem-iszom tér”, a Városalapítók szobránál Kölyök utca, a posta környékére a honvédség települ ki, a Takarékpalota és a Korona Hotel körzete vásári forgataggal csalogat, a Dózsa György utcát a fiatalok lakják be, a Szabadság tér VMKK előtti része pedig Civil szigetté alakul át, folyamatos színpadi produkciókkal, a Nyíregyházi Civil Fórum tagjaival. Részletek később, de a naptárba be lehet írni, hogy április utolsó péntekjén „Helló”!

(Szerző: Tarczy Gyula)