Győztes tripla a dudaszó pillanatában
Drámai meccsen nyert a kadett kosárcsapat.

Igazi presztízs mérkőzést játszott a Nyíregyházi Sportcentrum KA A csapata a Kadettbajnokság kiemelt alapszakaszában a Debreceni KA-DSC ellen. Az idegenben elszenvedett vereségért kívánt visszavágni a nyíregyházi együttes az örök rivális csapatnak. Mindkét gárda komolyan vette a mérkőzést már az első perctől fogva, ennek a mérkőzésnek a tétje mégis inkább a szomszédvár csapatának volt nagyobb, hiszen nekik a felsőházba kerülés volt a tét. T. Bodnár Balázs, Kurucz Ádám, Bolden Imánuel és Hengsperger István higgadt, de helyenként látványos támadással szállították a pontokat a NYSC számára, így végig fej-fej mellett menetelt a két gárda. Az utolsó negyed véghajrájához érkezve egy ponttal vezettek a vendégek, amikor is 14 másodperc maradt még egy utolsó támadásra. A nyíregyházi kezdősor többszöri betörést kezdeményezett, és az utolsó másodpercben Bíró Benedekhez osztották ki a labdát, és a mérkőzés végét jelző dudaszó előtti pillanatban értékesítette a győztes triplát.

Nyíregyházi Sportcentrum KA A – Debreceni KA-DSC 72-70 (21-19, 17-17,13-18, 21-16)
NYSC KA A: Kurucz Á. 21/18, T. Bodnár B. 10, Bolden I. 13, Bíró B .5/3, Nagy D. 8, Hengsperger I. 13/3, Papik 2, Szalmási T., Dévald P., Juhász M., Kristóf S., Bogár P., Dévald P.

Edző: Boczkó Ádám