Győzelemmel zárta az őszt a NYÍKSE - a Debrecen volt az ellenfél

Győzelemmel zárta az őszt a NYÍKSE - a Debrecen volt az ellenfél

A DEAC együttesét fogadta a kosárlabda NB-II-ben a Sunshine NYÍKSE. A hazaiak enerváltan kezdtek, a gyenge védekezésnek köszönhetően középtávról könnyen tudott dobni a Debrecen és a kapott pont után a jól felállt védelem ellen nem tudott hatékonyan támadni a NYÍKSE. 12 pont volt a különbség, ami időkérés után, a negyed végére 8-ra csökkent. A fejmosás jót tett a nyíregyháziaknak, akik olyan második negyedet produkáltak, amit talán még ebben a szezonban soha. Mintha egy másik NYÍKSE lépett volna a pályára. Egy 31-9-es (!) második jétékrész következett. Kovács Tibor edző jól forgatta a cseréket is, így a második félidő eleje is ott folytatódott, ahol az első abba maradt. Jó védekezéssel, kitűnő kontrákkal tovább növelte előnyét a Nyíregyháza. Ezután már stabilan és fegyelmezetten játszott a csapat, így a végére 35 pontos, fölényes győzelmet aratott a NYÍKSE.

Sunshine-NYÍKSE - DEAC II. 93-58 (14-22; 31-9; 23-12; 25-15)

Dobók: Asztalos I. 10; Kósa T. 19/6; Zajácz K. 8; Oláh Z. 4/3; Horváth B. 2
Cserék: Befahy G. 16/3; Földesi N. 8; Tisza B. 19/6; Sipos T. 3/3; Kazai Á 4; Herczku A. -

Edző: Kovács Tibor