Győzelem idegenben - Kiskunfélegyházán játszott a NYÍKSE a kosárlabda NB-II-ben

Győzelem idegenben - Kiskunfélegyházán játszott a NYÍKSE a kosárlabda NB-II-ben

A múlt szerdán elszenvedte első hazai vereségét a NYÍKSE NB-II-es kosárlabda csapata a DEAC Campus ellen. Nem sok pihenője maradt a nyíregyháziaknak, hiszen már vasárnap idegenben, a csoport legtávolabbi helyszínére, Kiskunfélegyházára kellett utaznia a gárdának. Tanulmányi, családi elfoglaltságok és betegség miatt többen hiányoztak is a keretből. Az első negyedben kiegyenlített volt a küzdelem, de a NYÍKSE 3 pontos vezetéssel zárta az első negyedet. A második negyednek magabiztosan ment neki a vendég csapat, így tovább tudta növelni az előnyét, a nagyszünetre így 13 pontos vezetéssel vonultak le a nyíregyháziak. A 3. negyedben Kósa Tamás jól időzített hárompontosai 20 pontos különbséget hoztak a NYÍKSE javára. Igaz, ehhez szükség volt Horváth B., Asztalos I., és Zajácz K. elszántságára, jó teljesítményére is. Az utolsó negyedben már nagyobb szerepet kaptak a fiatalabb játekosok is. 

Kiskunfélegyházi KC - SUNSHINE-NYÍKSE 71-82 (16-19, 14-24, 18-25, 23-14)

NYÍKSE: Kósa T. 28/18; Asztalos I. 17; Horváth B. 16/6; Zajácz K. 14/3; Oláh Z. 3;
Cserék: Földesi N. 2; Szabó B.2; Tisza B. -; Kazai Á. - 

Következő mérkőzés: 2019. december 13. péntek 19:00 Bánki Donát Műszaki Középiskola, a DEAC 2. csapata ellen.