Győzelem az ETO ellen - a Szpari zsinórban harmadik meccsén nyert

A 30. mérkőzést vívta a két csapat története során. Rezes László sérülés miatt nem játszhatott.

Nyíregyháza Spartacus - WKW ETO FC Győr 1-0 (0-0)

Városi Stadion 1500 néző

Jv: Berényi Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor, Pejovic, Forró, Gulyás, Starosta (Kovács N. a szünetben (Ötvös 92.)), Kártik, Gyurján, Rokszin (Nagy J. 83.), Hornyák

vezetőedző: Zoran Spisljak

Győr: Horváth - Tóth, Vashkeba, Bagi, Völgyi (Kalmár 62.), Andric, Szimcso (Petró 68.), Tar, Vukasovic, Lovrencsics, Madarász

vezetőedző: Király József

Kiss Károly László elhunyt szurkolónk tiszteletére gyásszünettel kezdődött a mérkőzés.

4. perc Gyurján tette be balról a labdát, a kipattanó után Kártik lőtt, fogta a labdát Horváth, mely megpattant egy védőn.

10. perc Kiegyenlített játék, enyhe Szpari mezőnyfölénnyel.

14. perc Szép szóló Gyurjántól, a végén mentettek a védők.

15. prec Tar buktatta Hornyákot, az első sárga lap a mérkőzésen.

20. perc Veszélyes ETO beadás, de középen senki nem találta el a labdát.

30. perc Jobbról érkezett a vendég beadás, Andric a hosszún nem tudott lőni.

33. perc Győri szabadrúgás vágódott le a sorfalról, majd a kipattanót Tóth lőtte nagy erővel mellé.

34. perc A meccs eddigi legnagyobb helyzete, Vashkeba lőhetett 12 méterről, megpattant a labda, de Jova bravúrral védett.

Vége az első félidőnek mely főleg mezőnyjátékot hozott, gólt nem.

48. perc Rokszin fejes után Hornyák bújt ki, de elpattant a labda így a kapusé lett. A másik oldalon Szimcso lövését fogta Jova.

51. perc GÓÓÓÓL! Gyurján Bence szép cselek után lőtt, a labda megpattant egy védőn, Hornyák Marcell berobbant, és a kapuba fejelt, 1-0.

60. perc Kártik kapott sárgát lerántásért.

65. perc Nagy tűzijáték a Szpari kapuja előtt, előbb Jova védett, majd a blokkról pattant ki a labda.

74. perc Madarász szabadrúgását tolt ki Jova az alsó sarok elől.

85. perc Vendég lehetőség, Pejovicról pattant végül szögletre egy közeli lövés.

87. perc Egy beadás után Petró fejelt mellé.

88. perc Megint Petró, ezúttal mellé lőtt 14 méterről.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Zoran Spisljak: - Két olyan csapat találkozott, mely jövőre szeretne előrébb lépni. Tudtuk, hogy nem lesz szép és látványos játék, és egy pillanat döntött a mi javunkra. Gratulálok a Győrnek is, szervezetten futballoztak. Ma a legfontosabb a három pont megszerzése volt, melyhez bravúrok is kellettek. Most szusszanunk egyet a bajnoki szünet miatt, majd szeretnénk folytatni a jó sorozatot.

Király József: - Küzdelmes mérkőzésen a 2. félidő alapján minimum egy pontra rászolgáltunk volna. Egy ártalmatlan szituáció után kaptunk gólt melyet követően nagy erőket mozgósítottunk, de nem sikerült egyenlíteni.