Győzelem a hajrában - hatodik meccsén is veretlen maradt a Szpari!

Két idegenbeli meccs után hazai pályán játszott a Szpari.

Nyíregyháza Spartacus - Kaposvári Rákóczi 1-0 (0-0)

Városi Stadion 1200 néző

Jv: Radványi Ádám (Punyi Gyula, Baghy Csaba)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor F., Rubus, Forró - Gyurján (Motkó 55.), Ötvös (Rezes 62.), Gulyás (Bakos 82.) , Kártik - Hornyák, Kovács N.

vezetőedző: Zoran Spisljak

Kaposvár: Bonnyai - Vachtler, Ur, Beliczky (Godzsajev-Telmán 76.), Bíró, Hadaró, Szakály, Fodor M., Nagy K., Ádám (Rajczi 80.), Nagy R. (Tömösvári 71.)

vezetőedző: Waltner Róbert

A Kaposvár kezdte a találkozót.

5. perc Hornyák kapott jó labdát középen mellyel kilépett, de végül blokkolták a lövését.

15. perc Egy középre lőtt labda után Fodor Ferenc elől tisztáztak a védők.

20. perc Vendég beadás, Jova kivetődve szerezte meg a labdát.

28. perc Vachtler lőtt fölé 19 méterről.

30. perc Újabb kaposvári lövés, Szakály próbálkozott 27 méterről, de mellé ment a labda.

38. perc Gyurján indult el a bal oldalon, lövése után alig ment mellé a labda.

39. perc Forró gurította vissza a labdát, Hornyák lőtt 14 méterről, nagyot védett a kapus.

39. perc Megint Hornyák, ezúttal a jobb oldalról az oldalhálót találta el.

43. perc Jova ütötte el a labdát egy beadás után, majd Hadaró emelt fölé.

Az első félidő nem hozott gólt.

48. perc Ötvös lövéssel indult a második félidő, elkerülte a labda a kaput.

53. perc Gyurján Bence esett el a bal oldalon egy sprint után, és komolyabban megsérült, ölben kellett levinni, nem folytathatta a játékot.

55. perc Vendég szöglet után sikerült blokkolni a lövést, majd az újabb sarokrúgásnál Jova fogta a labdát.

67. perc Rezes indította jó labdával Hornyákot, de a támadót végül szerelték a védők.

68. perc Rezes passza után Kovács lőtt a jobb oldalról, fogta a kapus a labdát.

70. perc Ur rántotta le a kilépő Hornyákot, sárgát kapott.

73. perc Hadaró is besárgult.

74. perc Egy szabadrúgás után Fodor F. fejelt középen, nagyot védett a kapus.

77. perc Két Jova védés egymás után, előbb egy beadást ütött el, majd egy lövést fogott.

83. perc Rezes lőtt kapura egy lecsorgót, hárított Bonnyai.

84. perc Meleg helyzet a Szpari kapuja előtt, Polényi tisztázott.

85. perc Vachtler lőtt 14 méterről, a kapufát találta el. A kipattanóból indult a Níregyháza, de Motkó beadása után tisztáztak a vendégek.

86. perc A fejes után betalált ugyan a Kaposvár, de les miatt nem adta meg a gólt a játékvezető.

88. perc BÜNTETŐ! Hornyák Marcell tolta meg a labdát, és elütötte a kapus, 11-es! A büntetőt Hornyák Marcell belőtte, 1-0!!!

91. perc Hatalmas helyzet, Rezes lépett ki egyedül, de mellé gurított.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!!!

Zoran Spisljak vezetőedző, Nyíregyháza Spartacus: - Két szervezett, jól felkészült csapat találkozott,  ezért a két 16-os között folyt a játék az első félidőben. Fordulás után már bátrabban támadtunk, voltak helyzeteink is, és végül egy büntetőből betaláltunk, így úgy érzem megérdemelten szereztünk három pontot.

Waltner Róbert vezetőedző Kaposvár:  - Bosszús vagyok, mert egy szabályos gólunkat nem adták meg, majd a másik oldalon - egyébként jogos - büntetőt kapott ellenfelünk, de más lett volna a helyzet, ha vezetünk. Nem adjuk fel, dolgozunk tovább.