Győzelem!

Születésnapi ünnepség a Városi Stadionban! 25 évvel ezelőtt alakult a Keleti Front szurkoló csoport, és a Sopron elleni találkozó előtt több egykori alapító tag is visszatért a világ különböző részeiről Nyíregyházára. Már egy órával a kezdés előtt fantasztikus volt a hangulat a stadion mellett. Délután nagyobb eső esett Nyíregyházán, a pálya elázott, de elvonultak a felhők.

Nyíregyháza Spartacus - Sopron 2-0 (1-0)

Városi Stadion 1867 néző

Jv: Lovas László (Márkus, Berényi)

Nyíregyháza: Megyeri - Hinora(Horváth 80.p), Fodor, Kelemen, Forró (Kesztyűs 70.p) - Csilus, Holdampf - Pekár, Rudolf, Rezes - Dragóner (Sinanovic 73.p)

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Sopron: Heinrich - Fehér(Hadházi 34.p), Kővári, Szőke, Tóth, Horváth, Angyal, Garda (Krizsonits 59.p), Szabó, Ágh, Gyürki (Kulcsár 67.p)

vezetőedző: Németh Szabolcs

A Szpari játékosai 25-ös mezben léptek pályára a jubileum alkalmából, és ezeket a mezeket a Keleti Front tagjainak adták át.

4. perc Megyerinek kellett fognia egy közeli lövést, Horváth próbálkozott.

13. perc Szpari szöglet, mentettek a védők. Majd Rudolf próbálkozott egy lövéssel, mellé szállt a labda.

15. perc Szép hazai akció, Pekár beadása után tisztáztak a soproniak.

20. perc Dragóner ívelte be a labdát, Rudolf fejelt mellé.

23. perc Kővári kapott sárgát egy rossz ütemű becsúszás után.

30. perc GÓÓÓÓL! 11-es kapott a Szpari! Ágh buktatta Draóner Filipet. A büntetőt Rudolf Gergely értékesítette, 1-0. Ágh sárgát is kapott.

33.perc Forró kapott sárga lapot.

34. perc Soproni csre, Fehér helyére Hadházi állt be.

36. perc Szőke lőtt, de fölé szállt a labda.

37. perc Nagy vendég helyzet, Horváth lépett ki ziccerben, Megyeri Gábor bravúrral védett.

43. perc Kakaskodás miatt Megyeri és Szőke kapott lapot.

45. perc Remek nyíregyházi akció, Rezes passza után Pekár lőtt a bal oldalról, a hosszú oldali kapufát találta el.

45+1. perc Rezes kapott sárga lapot egy belépő után.

Az első félidő után a Nyíregyháza Spartacus vezetett.

49. perc Pekár indult el a jobb oldalon szép cselekkel, beadásáról alig maradt le középen Dragóner.

51.perc Gyürki szabadrúgását fogta magabiztosan Megyeri.

56. perc Holdampf kapott sárga lapot egy becsúszás után.

59. perc Csere, Garda helyén Krizsonits.

61. perc Pekár lépett ki középen és a kapuba lőtt, de les miatt nem adta meg a játékvezető.

65. perc Angyal is besárgult, Rezest buktatta. A szabadrúgást Rudolf centikkel csavarta mellé.

67. perc Csere, Kulcsár be, Gyürki le.

70. perc Hazai csere, Forró helyén Kesztyűs. Újabb sárgák, Rudolf és Szabó kapott lapot.

73. perc Újabb csere, Dragónert Sinanovic váltotta.

77. perc Rudolf ment el a bal oldalon, beadása után Ágh mentett.

78. perc GÓÓÓL!!! Rezes László sarokkal tette tovább a labdát Sinanovic Sinannak, aki 20 méterről laposan a kapuba lőtt, 2-0!

80. perc Csere, Hinora-Horváth

85. perc Sinanovic passza után Kesztyűs lőtt alig mellé.

Vége a mérkőzésnek, a Szpari megnyerte a találkozót!

Németh Szabolcs vezetőedző Sopron: - Gratulálok a Nyíregyházának a győzelemhez! Méltó ellenfelei voltunk a hazai csapatnak, és az első félidőben ziccert is rontottunk, ami később megbosszulta magát. Parázs hangulat, szép akciók, kemény csata jellemezte a meccset, de vereséget szenvedtünk, és nem jó dolog, hogy ismét a szimpatikus vesztes szerepe jutott nekünk.

Lucsánszky Tamás vezetőedző, Nyíregyháza: - Két csapatot kellett ma legyőznünk, magunkat és az ellenfelet. Agresszív harc alakult ki, mivel mindkét együttesnek győznie kellett, a játékosaink kreativitásának köszönhetően megoldottuk a feladatot. Feszült volt a találkozó, de hiba nélkül hoztuk le mert hideg fejjel és nagy szívvel játszottunk. Ezt az arcát is megmutatta a csapat. A Keleti Frontnak boldog születésnapot szeretnék kívánni, a mi ajándékunk ez a győzelem nekik!