Gyöngyökből font együttérzés a Jósa András Tagkórházban

Jan 27, 2026

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház Egészségfejlesztési Osztálya – Egészségfejlesztési Iroda Nyíregyházi Járás immár nyolcadik alkalommal szervezte meg gyöngyfűzési akciónapját, amelynek célja a betegséggel érintettek melletti szimbolikus kiállás és támogatás kifejezése.

Az idei program „Gyöngyszem – Gyöngyfűzés az SZSZBVK-ban” címmel valósult meg, és elsősorban a kórházban, betegágy mellett dolgozó kollégákat szólította meg. A kezdeményezés célja az összetartozás erősítése, a pozitív egészségkommunikáció és az együttérzés képességének fejlesztése volt.

A kollégák olyan betegek számára készítettek karkötőket, akik jelenleg műtét előtt állnak, vagy már túl vannak a beavatkozáson, és lábadozási idejüket töltik a kórház onkoradiológiai és nőgyógyászati osztályain.
A közös munka eredményeként összesen 108 darab, pozitív, motiváló üzenetekkel ellátott karkötő készült, amelyeket két osztály részére tudnak átadni.

A karkötők ünnepélyes, sajtónyilvános átadására
2026. január 30-án (pénteken) 10.00 órakor kerül sor.

Helyszín:
SZSZBVK – Nyíregyházi Jósa András Tagkórház
Főigazgatói Tárgyaló
(4400 Nyíregyháza, Szent István út 68.)

Az eseményen részt vesz a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának képviselője is, akik csatlakoztak az országos kampányhoz, és az általuk készített karkötőket szintén átadják a kórház nőgyógyászati osztályának képviselőjének.

Az ünnepi átadón részt vesznek:

  • Dr. Kovács Gábor – telephelyi orvosigazgató-helyettes
  • Dr. Sztankula Tamás – osztályvezető adjunktus (SZSZBVK–JAT Nőgyógyászati Osztály)
  • Dr. Wéber Ágnes – osztályvezető főorvos (SZSZBVK–JAT Onkoradiológiai Osztály)
  • Moravcsikné Dr. Kornyicki Ágota – osztályvezető (SZSZBVK Egészségfejlesztési Osztály)
  • Barabás Ágota – tanársegéd (Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar)

A szervezők célja, hogy felhívják a figyelmet arra: a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház Jósa András Tagkórházában dolgozó szakemberek nemcsak a betegellátásban és rehabilitációban, hanem a prevenciós munkában is aktív, példaértékű tevékenységet végeznek.

Előző hír
Az első perc számít –  Jubileumi emléknap és tudományos konferencia az újraélesztés oktatásáról...
Következő hír
Készülnek a fiatalok is a rajtra - edzőmeccset játszott a Szpari II.

Kapcsolódó híreink